Jarosław Kaczyński Jacek Kurski. YouTube/Nagrania VHS/TVP2/ScreenŹródło: YouTube/Nagrania VHS/TVP2/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

Sceny jak z gangsterskiego filmu, Jacek Kurski uciekał przed policją. Tłumaczył się Jarosławem Kaczyńskim, dziś wolałby zapomnieć o swoim przewinieniu

Jarosław Kaczyński umówił spotkanie z Jackiem Kurskim. W drodze na rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, w 2008 roku prezes TVP znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Do akcji wkroczyła wówczas policyjna drogówka. Przypominamy dawny skandal z udziałem lidera Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski od kilku tygodni nie schodzi z nagłówków największych mediów. Jego ślub z Joanną Kurską oraz ponownie objęcie władzy w TVP skupiło na nim całą uwagę prasy. W ostatnim czasie opinię publiczną obiegły wiadomości sprzed 12 lat. Wszystko wskazuje na to, że ówczesny działacz Prawa i Sprawiedliwości brał udział w policyjnym pościgu. Funkcjonariusze byli pewni, że chciał on odbić przestępcę, który znajdował się w konwoju.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński wezwał Jacka Kurskiego na spotkanie. Doszło do policyjnego pościgu

RMF FM w 2008 roku przekazał zaskakujące informacje na temat policyjnego pościgu z udziałem Jacka Kurskiego. Redaktorzy medium wskazywali, że Jarosław Kaczyński umówił się na spotkanie ze swoim partyjnym kolegom. Działacz wsiadł więc do swojego samochodu i ruszył trasą Warszawa-Gdańsk. Tą samą drogą przemieszczał się konwój, który przewoził skazanego przestępce. Na tak zwanym ogonie funkcjonariuszy znalazł się sam Jacek Kurski. Opisujący wydarzenia dziennikarze porównali zdarzenie do scen z gangsterskiego filmu. 

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

RMF FM informuje, że policjanci, którzy konwojowali przestępce byli pewni, że mają do czynienia z próbą odbicia więźnia z rąk mundurowych. Dynamicznie rozwijająca się sytuacja nie pozostawiała czasu na zbadanie numeru rejestracyjnego pojazdu Jacka Kurskiego, który pędził na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Próbę zatrzymania samochodu mieli podjąć policjanci z drogówki, jednak ówczesny polityk Prawa i Sprawiedliwości nie reagował na polecenia służb. Dopiero po zastosowaniu blokady doszło do ujęcia byłego posła. 

 - Wyjaśniliśmy sobie sprawę z policją bardzo grzecznie i kulturalnie. Oczywiście tego robić nie należy. Nikt nie powinien przekraczać prędkości" - deklarował Jacek Kurski, który pędził na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. RMF FM wskazało, że poseł nie przyjął mandatu zasłaniając się poselskim immunitetem. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
 

Jarosław Kaczyński był wytłumaczeniem dla Jacka Kurskiego. RMF FM podaje, że w rozmowie z funkcjonariuszami swoje działanie usprawiedliwiał potrzebą pilnego spotkania z liderem Zjednoczonej Prawicy. -Wsiadłem w swój samochód i zacząłem się przedzierać do Warszawy. Zobaczyłem nagle jakieś dwa samochody na sygnale, pomyślałem, że to jest marszałek Borusewicz, który również nie dostał się na samolot, i że jedzie kolumna wioząca jakiegoś ważnego polityka do Warszawy, więc dołączyłem się do niej - mówił Jacek Kurski dla RMF FM.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP2 z 16 lutego 2006 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Pieniądze z UE uzależnione od praworządności? Niejasna sytuacja Polski
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Źródło: [RMF FM]