Zdecydowana większość Polek i Polaków chce odwołania Jarosława Kaczyńskiego, wynika z badania Kantr.. Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu / Rafał ZambrzyckiŹródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Fatalne wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. Są wyniki sondażu, większość Polaków ma już dość

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma niemałe powody do niepokoju. Zdecydowana większość Polek i Polaków zdaje się bowiem chcieć dymisji lidera obozu Prawa i Sprawiedliwości. W sondażu Kantar respondentów zapytano też o ocenę działań rządu Mateusza Morawieckiego.

Dominacja PiS na polskiej scenie politycznej doprowadziła do rozpowszechnienia wizerunku Jarosława Kaczyńskiego przedstawianego jako genialnego stratega, który zarządza krajem z centrum dowodzenia na Nowogrodzkiej. Ostatnie wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości znacząco nadwątliły jednak jego pozycję.

Uczestniczka Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadziliCzytaj dalej

Kaczyńskiemu zaczęły puszczać nerwy wkrótce po rozpoczęciu protestów wywołanych zaostrzeniem prawa aborcyjnego przez Trybunał Konstytucyjny. W pierwszym odruchu nowo mianowany wicepremier osią konfliktu usiłował uczynić Kościół katolicki.

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. [...] Przede wszystkim musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę – mówił lider obozu rządzącego.

I dodał: – Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo.

"Macie krew na rękach"

Najgoręcej było jednak przed tygodniem, gdy Kaczyński odpowiedział opozycji na głosy, według których policjanci mieli naruszyć nietykalność cielesną wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego oraz posłanki KO Moniki Wielichowskiej.

Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice SS-mańskie, to po pierwsze. Po drugie, wszystkie te demonstracje, które żeście popierali (...) kosztowały życie już wielu osób – grzmiał prezes PiS.

Macie krew na rękach – przekonywał szef komitetu ds. bezpieczeństwa. – Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – kontynuował w Sejmie prezes PiS.

Obywatele za odwołaniem Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: "Pilnują go nawet w Kancelarii Premiera"Czytaj dalej

Wystąpienia Kaczyńskiego najwyraźniej znacznie odbiły się na obywatelskim zaufaniu do lidera Zjednoczonej Prawicy. Z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie TVN i TVN24 wynika, że aż 69 proc. badanych jest zdania, iż wicepremier powinien podać się do dymisji. Szczegóły przytacza Onet.

Za pozostaniem prezesa na stanowisku opowiedziało się 19 proc. respondentów. Odpowiedź "nie wiem" wybrało 12 proc. ankietowanych. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński rozpoczął pełnienie funkcji na początku października. Decyzja była efektem rozmów przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z satelitarnymi ugrupowaniami.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Dokładnie 23 listopada Biedronka wprowadziła nowy asortyment. Podczas zimy sprawdzi się doskonale
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W badaniu zapytano też o ocenę działań premiera Mateusza Morawieckiego. Aż 61 proc. uczestników ma do nich negatywny stosunek. 35 proc. wskazało odpowiedź "zdecydowanie źle", "raczej źle" – 26 proc.

Zdaniem 32 proc. respondentów rząd Morawieckiego dobrze wywiązuje się ze swoich działań. Opcję "raczej dobrze" i "zdecydowanie dobrze" wybrało odpowiednio 20 i 12 proc. pytanych.

Sondaż został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób.

źródło: tvn24.pl

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jeden błąd podczas imprezy zakończył się tragedią. Nie żyje 7 osób
  2. Sałatka nie musi być nudna. Połącz ziemniaki, boczek oraz ogórki kiszone i delektuj się boskim smakiem
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. ferii
  7. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży