Jarosław Kaczyński prywatnie. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Czerwca 2020

Kim jest tajemniczy "przyjaciel" Jarosława Kaczyńskiego? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji

Jarosław Kaczyński ma wokół siebie cały sztab ludzi, którzy dla niego pracują. Jedną z takich osób okazuje się "pan Jacek". Kim dokładnie jest i jakiej wysokości były jego zarobki? Jacek Cieślikowski przez lata towarzyszył prezesowi PiS w jego codziennym życiu. Był jego kierowcą oraz asystentem. Obecnie pełni funkcję radnego w Radzie Warszawy oraz zasiada w zarządzie spółki "Srebrna", wciąż także widywany jest u boku Kaczyńskiego i pozostaje z nim w dobrych, przyjacielskich relacjach.

Krążą plotki, że to właśnie dzięki pomocy Jarosława Kaczyńskiego Jacek Cieślikowski zasiada obecnie m.in. w zarządzie spółki "Srebrna". Przez lata był kierowcą prezesa PiS, a za ubiegły rok, jak donoszą media, zarobił ponad 200 tys. złotych. Co jeszcze wiadomo o "tajemniczym przyjacielu" prezesa? Informacje o jego osobie i zarobkach przekazała m.in. Wirtualna Polska.

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję po tragicznym wypadku autobusu w Warszawie. Ważne informacje z samego miejsca zdarzeniaRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję po tragicznym wypadku autobusu w Warszawie. Ważne informacje z samego miejsca zdarzeniaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i zarobki jego współpracowników. Kim jest i ile zarobił "pan Jacek"?

Jacek Cieślikowski przez długi czas był kierowcą, asystentem, a nawet kimś w rodzaju osobistego ochroniarza Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej mężczyzna pracował także w Kancelarii Premiera, jako asystent polityczny prezesa PiS. To niewątpliwie jeden z jego najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników, a także wieloletni przyjaciel, znający życie prezesa "od kuchni". Obecnie Cieślakowski pełni funkcję warszawskiego radnego PiS, przez co musiał ujawnić swoje oświadczenie majątkowe za 2019 rok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. O. Tadeusz Rydzyk już bezpośrednio przymusza wiernych do głosowania na jednego kandydata. Czy Kościół służy do poparcia w kwestiach politycznych?
2. Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w Hiszpanii

Z oświadczenia majątkowego Cieślikowskiego wynika, że zatrudniony jest w partii na umowę o pracę, a także iż jest "kierownikiem działu transportu biura PiS i asystentem prezesa Jarosława Kaczyńskiego”. Za 2019 rok z tego tytułu otrzymał 133,7 tys. zł brutto. 18 tys. zł wieloletni współpracownik i przyjaciel prezesa otrzymał zaś dzięki zasiadaniu w zarządzie spółki "Srebrna", a za zasiadanie w zarządzie spółki "Geranium" 21,2 tys. zł. - Dodatkowo jako radny otrzymał za ubiegły rok 30,1 tys. zł. I z umowy - zlecenia 2 tys. zł. W sumie za 2019 rok zarobił 206 tys. zł - donosi WP. Ponadto wiadomo, że Jacek Cieślikowski cieszy się sporym majątkiem i nie może narzekać na brak oszczędności. Jest to kwota w wysokości 341,3 tys. zł. Ma w posiadaniu kilka domów, których jest właścicielem lub współwłaścicielem, tak samo jak gruntów rolnych o wartości ok. 400 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Oficjalna deklaracja: USA pomoże Polsce w rozwoju sieci 5G.

Źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News