Jarosław Kaczyński ma pokierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.. flickr.com/Piotr Drabik (CC BY 2.0)Źródło: flickr.com/Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Września 2020

Nieoficjalne, przełomowe informacje. Ujawniono nowe stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, nikt się nie spodziewał

Jarosław Kaczyński ma pokierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej, miał poinformować jeden z polityków PiS. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zyskałby tym samym kontrolę nad Zbigniewem Ziobrą. Podpisanie umowy koalicyjnej ma nastąpić do końca bieżącego tygodnia.

Nieoficjalne informacje dotyczące zakończenia konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy przytacza internetowy serwis radia RMF FM, powołując się na słowa jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości, rzekomo pełniącego funkcję w ścisłym kierownictwie partii. Saga z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry, Jarosława Gowina i Mateusza Morawieckiego z wolna zdaje się dobiegać końca. W pełni zwycięsko zdaje się wychodzić z niej jedynie prezes PiS.

Nie dajcie się zmylić. Nadciągają całkowite zmiany, zacznie się już jutro, prognoza pogody nie pozostawia wątpliwościNie dajcie się zmylić. Nadciągają całkowite zmiany, zacznie się już jutro, prognoza pogody nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński skontroluje resort Ziobry?

"Podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi do końca tygodnia. Zaakceptowaliśmy wcześniej wynegocjowane w ramach Zjednoczonej Prawicy ustalenia. Potwierdziliśmy m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji", poinformował Polską Agencję Prasową jeden z czołowych polityków partii rządzącej. Jego wypowiedź przytacza rmf24.pl.

Dantejskie sceny w programie Dantejskie sceny w programie "Kuchenne rewolucje". Bulwersujące szczegóły, do sprawy wkroczyła prokuraturaCzytaj dalej

Kaczyński kontrolowałby zatem m.in. główny resort ziobrystów, którym zarządza sam minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednym. Kluczowe dla dalszych losów prawicowej koalicji spotkanie miało rozpocząć się dziś o godzinie 17:00 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Trwało ponad trzy godziny, przekazała "Rzeczpospolita". O jego zakończeniu poinformowała rzeczniczka PiS. Anita Czerwińska zaznaczyła, że posiedzenie dotyczyło "oceny osiągniętego porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy", a jego istotą jest "wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski", podaje rp.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Wspomniany polityk, na którego słowa za PAP powołuje się RMF FM, dodał, że "zaakceptowane porozumienie obejmuje też jednego ministra dla Solidarnej Polski i dla Porozumienia". – Prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej – przekazał. Na tem moment nie potwierdzono doniesień, według których Jarosław Kaczyński miałby ponadto powrócić do rządu. Lider Prawa i Sprawiedliwości miałby rzekomo sprawować funkcję wicepremiera. Wiele wskazuje na to, że kształt koalicji Zjednoczonej Prawicy został ostatecznie zatwierdzony.

Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jawTrudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jawCzytaj dalej

Źródło: RMF FM / Rzeczpospolita

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News