Pod domem Jarosława Kaczyńskiego zgromadzili się protestujący. Policja użyła gazu.. Twitter/@MarcinTerlik
Źródło: Twitter/@MarcinTerlik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Października 2020

Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego zgromadzili się protestujący. To efekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych decyzją Trybunału Konstytucyjnego, która swój początek wzięła we wniosku posłów PiS i Konfederacji. Dostępu do domu prezesa na warszawskim Żoliborzu bronili funkcjonariusze policji. Wobec manifestantów użyto gazu.

Protestujący, którzy minionej nocy licznie zgromadzili się w okolicy domu prezesa Prawa i Sprawiedliwości, dzierżąc w dłoniach baner z hasłem "WYP*****LAĆ", skandowali m.in. "Nas nie powstrzyma Jarek ani wirus"; "Jestem człowiekiem nie inkubatorem", wskazuje Onet.

Kilkaset osób wyruszyło spod siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy słynnej ulicy Nowogrodzkiej. Minąwszy Dworzec Centralny, aleją Jana Pawła II manifestanci pomaszerowali w kierunku Żoliborza.

Biedronka czynna w każdą niedzielę. Sieć znalazła niesamowity sposób na obejście zakazuBiedronka czynna w każdą niedzielę. Sieć znalazła niesamowity sposób na obejście zakazuCzytaj dalej

Decyzja, by po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego udać się pod dom Jarosława Kaczyńskiego, nie była bynajmniej przypadkowa. Owe orzeczenie swój początek wzięło bowiem we wniosku podpisanym przez licznych posłów PiS, Konfederacji oraz klubu PSL-Kukiz'15.

Manifestanci pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Onet zaznacza, że funkcjonariusze policji utworzyli korowód, nie pozwalając tym samym demonstrantom na przedostanie się przed dom Kaczyńskiego. Wobec manifestujących użyto gazu. Moment uchwycił dziennikarz portalu Marcin Terlik.

Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historiiPołożnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historiiCzytaj dalej

Swoje działania stołeczni policjanci wyjaśnili później m.in. za pośrednictwem Twittera. "Działania policjantów mają na celu zapewnienie porządku publicznego i są wyłącznie odpowiedzią na agresywne zachowanie części protestujących. W policjantów ponownie rzucano kamieniami", czytamy.

Komentarz warszawskiej policji.

"Od początku dzisiejszej manifestacji policjanci informowali zgromadzonych o obowiązujących obostrzeniach. Gdy rozpoczął się przemarsz dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników wstrzymując ruch pojazdów, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji", dodali przedstawiciele warszawskiej policji.

Po kilka próbach nawoływania do rozejścia się policjanci po raz drugi użyli gazu wobec protestujących. Jednocześnie demonstrantom wyrwano wspomniany powyżej transparent..

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"
2. Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiem
3. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę

Wśród demonstrantów znalazła się m.in. posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. – Politycy PiS i Konfederacji doprowadzają do całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Prawo, które właśnie PiS wprowadza jest najgorszym z możliwych – mówiła, cytowana przez Onet.

WP: WP: "Seniorzy będą mieli zakaz wychodzenia z domu". Ujawniono drakońskie plany, które rząd miałby ogłosić dziśCzytaj dalej

Przypomnijmy, że zdaniem TK przepis dopuszczający możliwość zabiegu aborcyjnego wobec dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, jak również nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z polską konstytucją.

W uzasadnieniu zaznaczono, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i powinno być chronione przez ustawodawcę.

źródło: Twitter / Onet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda jest we Francji, ale nie wytrzymała, wyznała całą prawdę. Ręce opadają, co się dzieje
  2. Ma nawrót choroby, od tygodnia czeka na pomoc. Dramatyczna sytuacja polskich pacjentów
  3. Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
  4. Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautów
  5. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  6. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos