jarosław kaczyński. Youtube.com/ Fakty RMF FMŹródło: Youtube.com/ Fakty RMF FM
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 23 Marca 2020

Podczas wywiadu na żywo Kaczyński nagle zaczął kasłać i nie mógł się powstrzymać. Spytali go, czy się badał

Jarosław Kaczyński ostatnio wystąpił w wywiadzie specjalnie dla studia RMF FM. Rozmawiał z nim Krzysztof Ziemiec. Nie bez powodu dziennikarz zaproponował prezesowi PiS wodę. Zakaszlał podczas rozmowy.

- Może proszę się napić łyka wody panie prezesie, jest szklanka - zaproponował Ziemiec po 10 minutach wywiadu. Zauważył, że prezes PiS mógł sie źle poczuć.

Zatrważające słowa Andrzeja Dudy: Zatrważające słowa Andrzeja Dudy: "W szpitalach nie ma zapasów". Jest źle?Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński kasłał podczas wywiadu, ale nie wykonał testu

Podczas wywiadu prezes PiS zaczął mocno kasłać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, w jaki sposób zakrywał usta. Zaleca się, aby w okresie pandemii kasłać "w łokieć" - czyli w staw łokciowy. Kaczyński jedynie zakrył usta dłonią, przez co ślinę i wydzieliny roznosił na każdy przedmiot, którego dotknął.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. IMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożność

Przytaczamy fragment wywiadu:

"Krzysztof Ziemiec RMF FM: Spytam na początek: jak zdrowie?

Jarosław Kaczyński: Wszystko w porządku.

Koronawirus z daleka się trzyma?

Mam nadzieję. Sądzę, że mimo że jestem w grupie tych zagrożonych ze względu na datę urodzenia, to jednak wszystko jest tak, jak powinno być.

Nie badał się pan? Nie miał pan takiej potrzeby?

Nie, nie badałem się".

Dodajmy również, że Kaczyński nadal spotyka się z innymi i pracuje, jak dawniej. Zapewnia, że przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale już przy zasłanianiu kaszlu, widzimy, że je łamie. Wspomniał oczywiście też o Smoleńsku.

- Dziś wiemy już, że delegacja do Smoleńska na obchody 10. rocznicy katastrofy prezydenckiego tupolewa poleci w bardzo ograniczonym składzie. O ile w ogóle wyjazd dojdzie do skutku. No w bardzo skomprymowanym składzie, w porównaniu z pierwotnymi planami. Ja sam bardzo bym chciał być w Smoleńsku, skoro tutaj, ze względu na Wielki Piątek, a teraz dochodzi jeszcze koronawirus, nie można obchodzić w sposób właściwy tej rocznicy - dodał.

Sprostował również pogłoski o uczestniczeniu w licznym gronie podczas mszy świętej. Obserwatorzy życia politycznego i fani prezesa PiS w ostatnim czasie byli bardzo zmartwieni tym, że poszedł on na mszę. Jest w starszym wieku, a koronawirus dotyka przede wszystkim seniorów. Niedawno bliski współpracownik Kaczyńskiego, polityk PiS opowiedział na łamach WP, że przedstawiciele partii martwią się o jego zdrowie i poczynania w tym ciężkim okresie.

- Ja byłem w kościele w zeszłą niedzielę. Było mniej więcej 10 osób. Sądzę, że do kościoła można chodzić, jeśli nie stwarza to niebezpieczeństwa - mówił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie

Źródło: [rmf24, Fakt]


Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News