Jarosław Kaczyński bez maseczki. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 22 Stycznia 2021

Pandemia szaleje, a Jarosław Kaczyński znów bez maseczki

Jarosław Kaczyński nie miał na sobie maseczki podczas wczorajszego głosowania nad wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. To nie pierwszy raz, gdy wicepremier lekceważy obostrzenia narzucone przez jego własny rząd. Widywany bez nakrycia twarzy był już wcześniej, a często nie zachowywał także nakazanego dystansu społecznego.

  • Jarosław Kaczyński po raz kolejny został przyłapany na lekceważeniu obostrzeń
  • Podczas wczorajszego głosowania w Sejmie, prezes PiS nie miał na twarzy maseczki
  • To nie pierwszy raz, gdy wicepremier nie dostosowuje się do nakazu zasłaniania ust i nosa

Gdy maseczki nie miał na sobie Grzegorz Braun, został wyrzucony z posiedzenia Sejmu; inaczej było wczoraj w przypadku Jarosława Kaczyńskiego. 

Jarosław Kaczyński bezkarny?

Niemal od początku pandemii koronawirusa w Polsce, Ministerstwo Zdrowia oraz premier Mateusz Morawiecki apelują do Polaków o przestrzeganie narzuconych przez rząd zasad higieniczno-sanitarnych, dotyczących m.in. częstego odkażania rąk, zachowywania dystansu społecznego, czy zasłaniania ust i nosa

Obostrzenia zostały uregulowane prawnie, wobec czego brak maseczki w miejscach publicznych, poskutkować może mandatem w wysokości 500 zł. Choć zdecydowana większość rodaków dostosowuje się na co dzień do zasad reżimu sanitarnego, zdarzają się wyjątki, których przykładem może być prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Szczepionka na COVID. Ujawniamy prawdę nt. problemów z kolejnym etapem rejestracjiSzczepionka na COVID. Ujawniamy prawdę nt. problemów z kolejnym etapem rejestracjiCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński został bowiem wczoraj przyłapany przez reporterów podczas głosowania w Sejmie nad wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas rozmowy z ministrem kultury Piotrem Glińskim i szefem MSZ-u Zbigniewem Rau, wicepremier ds. bezpieczeństwa nie zasłaniał ust i nosa

Prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie przejął również fakt, że jego rozmówcy mieli na sobie maseczki. To nie pierwszy raz, gdy Jarosław Kaczyński jest przyłapywany na lekceważeniu obostrzeń, narzuconych przez rząd, którego jest częścią. 

Jeden z wielu przypadków 

Warto wspomnieć również o tzw. miesięcznicach smoleńskich, w których uczestniczy wicepremier. Ciężko stwierdzić, by podczas obchodów zachowywany był dystans społeczny; żałobnicy nie utrzymują między sobą obowiązkowych 2-metrowych odstępów. 

W listopadzie fotoreporterzy "Super Expressu" przyłapali także Jarosława Kaczyńskiego podczas wychodzenia z domu na Żoliborzu. Prezes PiS również wtedy nie miał na sobie maseczki. Brakowało jej również wcześniej, w październiku, podczas wręczania nagrody Bronisławowi Wildsteinowi na X Kongresie Polska Wielki Projekt. Twarzy nie zasłaniał także honorowany dziennikarz. 

Do tej pory wobec wicepremiera ds. bezpieczeństwa nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje. Inaczej było w przypadku posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który za brak maseczki został usunięty z obrad Sejmu w listopadzie ubiegłego roku. 

- Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński, premier Jarosław Kaczyński został wykluczony z obrad do końca posiedzenia Sejmu, tak jak z tych obrad został za to samo wykluczony Grzegorz Braun - za to, że tutaj, na tej mównicy, nie miał nałożonej maseczki. Tak samo nie miał nałożonej maseczki Jarosław Kaczyński. Nikt mu nie zwrócił uwagi, nikt nie zawnioskował o wykluczenie z obrad, nikt mu nie wyłączył mikrofonu - skarżył się wówczas Jakub Kulesza. 

- Czy w tym Sejmie są równi i równiejsi, czy są jakieś zasady? - dopytywał w listopadzie poseł. 

Źródło: wp.pl, rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: