Szczegóły relacji Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Dziwna relacja Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. "Właściwie skończyły się bezpośrednie kontakty"

Relację, jaka łączy Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, należałoby uznać za dość chłodną. Część komentatorów idzie jednak o krok dalej. "Trudno, żeby coś było chłodne, skoro to coś nawet nie istnieje".

Choć w trakcie kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński wychwalał Andrzeja Dudę pod niebiosa, wskazując, że jest on "kandydatem marzeń", w słowa prezesa uwierzyło niewielu. – Nie musimy marzyć, bo mamy Andrzeja Dudę – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Relacje obu panów są jednak dalekie od ideału, a ich szczegóły, powołując się przy tym na anonimowych polityków z obozu partii rządzącej, przytacza portal Gazeta.pl. Po raz ostatni Kaczyński i prezydent mieli bowiem rozmawiać 3 marca.

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

"Chłód" między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą

Tematem owej rozmowy miał być Jacek Kurski. Duda miał żądać wówczas, by ulubieniec prezesa został zwolniony z funkcji prezesa TVP, uzależniając od tego podpis pod ustawą gwarantującą mediom publicznym niemal 2 mld zł rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe.

Całość miała odbywać się w wyjątkowo chłodnej atmosferze, a Kaczyński wyszedł po zaledwie 11 minutach. – No i na tym się tak właściwie skończyły bezpośrednie kontakty – mówi cytowana przez portal postać z otoczenia Dudy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Pęknięcie na linii prezes-prezydent widoczne było wyraźnie podczas ogłoszenia wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Gdy kandydat PiS cieszył się ze zwycięstwa, lider partii rządzącej przebywał na Jasnej Górze, gdzie według oficjalnej narracji modlił się o sukces.

Nie lepiej było jednak, gdy na Zamku Królewskim Andrzej Duda odbierał uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o wygranej. Na uroczystość Kaczyński wszedł spóźniony i wyszedł w sali wkrótce po jej zakończeniu.

Stojący pod drzwiami Adrian

Część polityków z obozu Zjednoczonej Prawicy ma wskazywać, że prezes nie izoluje prezydenta i nie umniejsza jego roli.

– Jarosław Kaczyński czasami mówi, że to wcale nie jest tak, że on zerwał kontakty z prezydentem, ale że to Andrzej tak źle psychicznie znosił dowcipy o Adrianie. Andrzej zapraszał do Pałacu, to prezes przyjeżdżał do Pałacu. Andrzej chciał się umówić gdzieś indziej? Prezes też jechał. Korona z głowy Kaczyńskiemu nie spadała – mówi jeden z członków koalicji, cytowany przez Gazetę.pl.

Obrazy WTV"Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku KobietCzytaj dalej

Wojna o zwierzęta

Konflikt zdaje się jednak niemal namacalny, a jego osią jest obecnie "piątka dla zwierząt", ukochany pomysł lidera Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie z powodu projektu PiS walczy obecnie o utrzymanie większości w Sejmie. Głównym przeciwnikiem przyjęcia ustawy jest były już minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

To właśnie Ardanowski ma w ostatnim czasie pełnić funkcję jednego z nieoficjalnych doradców prezydenta, który ma cenić sobie zdanie polityka. – Duda bardzo ceni "Ardana". Słucha się go w sprawach rolnictwa. "Ardan" to, "Ardan" tamto… – mówi rozmówcy portalu. Kaczyński jest tymczasem wściekły na byłego szefa resortu rolnictwa.

Według nieoficjalnych doniesień prezydent zawetuje również drugą wersję projektu Prawa i Sprawiedliwości. Przyszłość relacji Kaczyński-Duda nie rysuje się zatem w różowych barwach.

źródło: Gazeta.pl

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuTVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"