Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"

Jarosław Kaczyński był dziś gościem RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do opanowującej nasz kraj epidemii, swojej pracy, uczestnictwa w mszach świętych oraz, rzecz jasna, możliwości przesunięcia majowych wyborów prezydenckich.

Lider partii rządzącej został zapytany o stan swojego zdrowia. Odparł, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. – Ze względu na rok urodzenia jestem w grupie zagrożonej, ale wszystko jest w porządku. Przyznam, że nie badałem się, pracuję tak, jak zwykle – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS wypowiedział się także na temat Kościoła. Postanowił zaznaczyć, że hierarchowie udzielają dyspensy na udział w nabożeństwach, nie przekazali jednak, by był on zabroniony. – Ja byłem w kościele w zeszłą niedzielę i to nie stwarzało żadnych niebezpieczeństw, bo w kościele... to jest taki mały kościół, do którego ja chodzę od już sporej ilości lat, było mniej więcej 10 osób w dużej odległości od siebie. Także naprawdę nie było żadnego niebezpieczeństwa – przekazał.

Rzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: "Nie ma przesłanek, aby wprowadzić teraz stan klęski żywiołowej"

Najważniejszym tematem poruszonym podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM. Kaczyński zaznaczył, że przesunięcie wyborów wymaga spełnienia konstytucyjnych wymagań. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, "najlżejszego" ze stanów nadzwyczajnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

– To nie jest tak, że my możemy to zrobić ot tak. Nie ma przesłanek konstytucyjnych i mam nadzieję, że 10 maja też nie będzie. Wszystkimi staraniami pracujemy, by mieć stan pod kontrolą. Jest coraz większa liczba osób w kwarantannie, ale to wciąż nie upoważnia do takich posunięć i ograniczeń praw obywatelskich – powiedział lider obozu rządzącego, cytowany przez Onet.

Przypomnijmy, że wobec epidemii koronawirusa zdecydowana większość kandydatów postanowiła zawiesić swoje kampanie. Kaczyński uważa natomiast, że najwięcej stracił w tej sytuacji Duda. – Musiał odwołać swoje spotkania. Stawiam hipotezę, że gdyby ich nie odwołał, jego poparcie mogłoby być większe. To on najwięcej ryzykuje, startując w wyborach 10 maja – przekazał prezes. Dodał, że ma nadzieję, iż wprowadzenie stanu wyjątkowego nie okaże się konieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: RMF FM / Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News