Jarosław Kaczyński. flickr.com/Piotr Drabik
Źródło: flickr.com/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Lutego 2020

Jarosław Kaczyński drży o przyszłość. "PiS się sypie" -zaskakujące doniesienia z Nowogrodzkiej

Jarosław Kaczyński od lat z ogromnym powodzeniem przewodzi Prawu i Sprawiedliwości. Choć do niedawna zarządzana przez niego twierdza z logiem PiS wydawała się nie do zdobycia, coraz częstsze afery dotyczące obozu partii rządzącej systematycznie nadwątlają jej konstrukcję.

W ciągu ostatnich miesięcy zauważamy coraz liczniejsze pęknięcia w jednolitej masie, jaką do niedawna był PiS. Afera Banasia, spór o sądy, wątpliwości dotyczące działalności CBA, miliardy przyznane TVP, a także rozłam wewnątrz Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina – sprawy te zataczają coraz to szersze kręgi.

Zdaniem "Faktu" Prawo i Sprawiedliwość "drży w posadach".

Budżet podkomisji smoleńskiej ujawniony. Kolejna kolosalna sumaBudżet podkomisji smoleńskiej ujawniony. Kolejna kolosalna sumaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyńśki i paluszek Lichockiej

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Prezesa PiS czekają intensywne miesiące. Wyzwaniem będzie nie tylko kampania prezydencka Andrzeja Dudy – kluczowa, bo ewentualny brak jego reelekcji mógłby być początkiem końca dla partii. Przede wszystkim wyzwaniem będzie też wyciszenie skandalu, jaki swoim gestem rozpętała posłanka Lichocka, pokazując środkowy palec opozycji.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości, do których dotarł "Fakt", mają wskazywać, że "PiS się sypie".

Tabloid informuje, że w siedzibie partii na Nowogrodzkiej odbyła się specjalna narada. Opuszczający biuro prezes Kaczyński miał wyglądać na wycieńczonego. Z informacji przekazanych przez dziennik wynika, że Jarosław Kaczyński odbył dwugodzinną rozmowę z Mateuszem Morawieckim. W nowogrodzkim centrum dowodzenia miał się również stawić Zbigniew Ziobro.

Zdaniem niektórych komentatorów coraz większe nagromadzenie afer dotyczącej partii rządzącej zaczyna przypominać sytuację z 2007 roku, gdy – m.in. w wyniku afery taśmowej – PiS stracił władzę.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki