Jarosław Kaczyński. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Lipca 2020

Jarosław Kaczyński nie przebierał w słowach. Mówił o "bożku postępu" i "pomyśle szaleńca"

Jarosław Kaczyński wystąpił w ostatniej audycji Pierwszego Programu Polskiego Radia. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaskoczył słuchaczy swoimi deklaracjami o manipulacjach, pozbawianiu tożsamości, czy też walce z "bożkiem postępu". Polityk uważa, że w Polsce realizowany jest "pomysł szaleńca".

Na antenie Polskiego Radia wystąpił lider obozu rządzącego, Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy, że podczas ostatniej kampanii prezydenckiej nie zabierał głosu w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Dopiero o ogłoszeniu wyników II tury wyborów zaczął pojawiać się w mediach. Tym razem postanowił przedstawić słuchaczom swoje spostrzeżenia na temat walki z "bożkiem postępu". 

Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuNieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński ostrzega przed starciem z "bożkiem postępu"

- Bo postęp to jest pojęcie do wypełnienia, samo przez się puste. Trzeba zapytać, co ten postęp miałby oznaczać. Dziś on oznacza rozbicie pewnych tradycyjnych struktur z rodziną na czele i tradycyjnych wartości, tzn. rozbicie podstaw tego typu społeczeństwa, które przyniosło dzisiejszą cywilizację, dzisiejsze prawa człowieka, to wszystko, co się z tym wiąże - deklarował Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu.

SE: Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z krajuSE: Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z krajuCzytaj dalej

W rozmowie z prowadzącycm lider Zjednoczonej Prawicy wyjaśnił, co miał na myśli, mówiąc o pomysłach szaleńca. - To oligarchiczny system, gdzie ogromna większość społeczeństwa pozbawiona tożsamości, pozbawiona jakiegokolwiek stałego punktu zaczepienia będzie po prostu łatwym przedmiotem manipulacji - tłumaczył na antenie Polskiego Radia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości
2. Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznie

Jarosław Kaczyński z pewnością zaskoczył nawet część swoich zwolenników. W audycji Programu Pierwszego Polskiego Radia ostrzegał od również przez zwalczaniem naszej narodowej tożsamości. Wskazał też, że nie ma najmniejszych podstaw, aby podważyć ważność i legalność ostatnich wyborów. Uważa on, że w Polsce dochodzi do "rozbijania tradycyjnych struktur państwa". 

- Od oferty składanej przez tych silniejszych i jednocześnie od własnych zmysłów. I to takich najbardziej prymitywnych można powiedzieć, bo tutaj zawsze w centrum tej całej propozycji jest seks - deklarował w audycji w Polskim Radiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą

Źródło: [Program Pierwszy Polskiego Radia]