Prezes PiS Jarosław Kaczyński grzmiał w trakcie obrad Sejmu.. Jan BIELECKI/East News
Źródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Listopada 2020

Jarosław Kaczyński wpadł we wściekłość na sali sejmowej. Krzyczał o symbolach zbrodniarzy i groził posłom

Prezes PiS Jarosław Kaczyński grzmiał w trakcie obrad Sejmu. "Wszystkie demonstracje, które popieraliście kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni. Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć", mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie wieczornych obrad Sejmu Krzysztof Gawkowski przekazał, że wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty wziął udział w protestach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem szefa klubu Lewicy został on "pobity przez policję" i zatrzymany, wskazuje rmf24.pl

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przekazała z kolei, że mundurowi naruszyli jej nietykalność cielesną. Funkcjonariusze mieli ponadto złamać jej legitymację poselską. Doniesienia w błyskawicznym tempie obiegły media społecznościowe.

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećSławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: "Macie krew na rękach"

To właśnie do tych informacji odniósł się w Sejmie lider Prawa i Sprawiedliwości. Wyraźnie rozwścieczony prezes zdecydował się wyjść na mównicę.

– Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice SS-mańskie, to po pierwsze. Po drugie, wszystkie te demonstracje, które żeście popierali (...) kosztowały życie już wielu osób – grzmiał Jarosław Kaczyński.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

– Macie krew na rękach – przekonywał szef komitetu ds. bezpieczeństwa .

– Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – kontynuował w Sejmie prezes PiS.

W międzyczasie, jak wskazuje internetowy serwis radia RMF FM, z sali zaczęły dobiegać głosy skandujących posłów opozycji: "Będziesz siedział". Wówczas natychmiast zareagował Kaczyński. – Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć – odparł wicepremier.

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaUwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaCzytaj dalej

Czarzasty: "Podpuszczają was ludzie bez sumień"

W międzyczasie sieć obiegły słowa, które po konfrontacji z policją miał wypowiedzieć przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"Spotkałem się oko w oko z policjantami, którzy nie wiedzieli, po co tam stoją [...] i co tam robią. Oni się zagubili w państwie, w którym nie ma reguł, nie ma zasad. [...] Mogę powiedzieć policji – bądźcie rozsądni [...] podpuszczają was ludzie bez sumień", miał przekazać Włodzimierz Czarzasty.

Z przytaczanych informacji wynika, że wicemarszałek Sejmu nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec funkcjonariuszy, którzy użyli siły.

źródło: rmf24.pl / Twiter

W kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiW kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi