Jarosław Kaczyński. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 17 Maja 2020

Kultowa aktorka nie szczędziła słów Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes może mieć powody do złości

Jarosław Kaczyński został skrytykowany przez Joannę Szczepkowską, która wypomniała mu bezczelność wizyty na zamkniętym cmentarzu 10 kwietnia tego roku. Aktorka wspomniała również jak w 2015 roku odmówiła PiS prowadzenia wieczoru wyborczego.

Joanna Szczepkowska nie szczędziła gorzkich słów Kaczyńskiemu i jego partii. W wywiadzie udzielonym Onetowi bardzo krytycznie wypowiadała się na temat poczynań polityków. 

Nagle na ekranie wierni zobaczyli treści, w których wykorzystywano dzieci, Przerażające sceny podczas spotkania biblijnegoNagle na ekranie wierni zobaczyli treści, w których wykorzystywano dzieci, Przerażające sceny podczas spotkania biblijnegoCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński skrytykowany

Choć najbardziej oberwało się PiS, Szczepkowska wypowiadała się krytycznie na temat całej sceny politycznej: - Strona prawicowa zwykle jest bardziej jednolita bo konserwatyzm ma dość proste założenia. Strona lewicowa, od zawsze, nawet gdy spojrzy się na historię, była rozdrobniona, bo mieści wiele rożnych teorii. Sama też wielokrotnie mówiłam i pisałam z takiego punktu widzenia, który nie podobał się stronie liberalnej. Wiem, jaką cenę się za to płaci. Strona liberalna wiele mówi o tolerancji, ale sama ma jej niewiele dla wątpiących czy myślących inaczej - mówiła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać
2. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Zapytana o kwietniową sytuację, podczas której prezes Kaczyński odwiedzał na zamkniętym cmentarzu powązkowskim groby bliskich, w sytuacji gdy zwykli Polacy nie mogli nawet marzyć o podobnych przywilejach z powodu panującej pandemii koronawirusa, powiedziała: - Ja się temu w ogóle nie dziwię. Dziwiłabym się, gdyby Kaczyński zrobił coś w porządku. Nie dziwi mnie jego bezczelność, nieliczenie się z ludźmi. Patrzyłam na to, jak na typowe zachowanie Kaczyńskiego. Mnie zdziwiłoby gdyby stanął przed kamerami i powiedział: przepraszam za to, co zrobiłem.

Co ciekawe, w okresie rządów Platformy Obywatelskiej aktorka bardzo często w gorzki sposób wypowiadała się o tej partii i przez niektórych była nawet kojarzona z PiS - Rzeczywiście zwrócili się do mnie przy pierwszej kampanii Dudy jeszcze w 2015 roku, pytając czy bym nie poprowadziła kampanijnego wieczoru. Bardzo mnie to rozbawiło. Pewnie myśleli, ze skoro mam swoje zastrzeżenia do sposobu wdrażania demokracji liberalnej to jestem po ich stronie. Zawsze uważałam, że Kaczyński jest niebezpieczny - oceniła aktorka. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę

Źródło: Onet.pl