Jarosław Kaczyński jest w nie najlepszej formie.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Lutego 2020

Jarosław Kaczyński ma problemy ze zdrowiem. Zdradził go jeden szczegół

Jarosław Kaczyński jest w nie najlepszej formie. Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wciąż ma problemy ze zdrowiem, w tym ze swoim kolanem, którego jakiś czas temu przeszedł operację, a później czekała go rehabilitacja. I chyba wciąż jej wymaga, widać to było wyraźnie na sobotniej konwencji PiS. Jarosław Kaczyński potrzebował pomocy swojego ochroniarza.

Jarosław Kaczyński ma problemy zdrowotne, z którymi specjalnie się nie kryje. Jednymi z takowych są niewątpliwie przysparzające mu dużo bólu i kłopotu kolana. Widać to było także w sobotę, na konwencji wyborczej PiS w Warszawie, na której ogłoszona została oficjalnie kandydatura Andrzeja Dudy. Prezesowi potrzebna była pomoc w przemieszczeniu się na scenę oraz w zejściu z niej. W celu pokonania kilku stopni, konieczna była pomocna dłoń jego ochroniarza. Na twarzy Jarosław Kaczyńskiego widać też już sędziwość wieku oraz odbijające się na niej problemy zdrowotne, czasem nawet z grymasem z bólu, jak na zdjęciach z Sejmu z grudnia, gdzie przyszedł o kulach. Prezes PiS jest także bardzo blady.

Rzucająca się na szyję prezydenta fanka to jeszcze nic. SOP naraziła Andrzeja Dudę na niebezpieczeństwoRzucająca się na szyję prezydenta fanka to jeszcze nic. SOP naraziła Andrzeja Dudę na niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński ma problemy zdrowotne. Chodzi głównie o kolana, z którymi zmaga się już od dłuższego czasu

Podczas sobotniej konwencji PiS pierwszy głos należał oczywiście do prezesa partii - Jarosława Kaczyńskiego.

- Andrzej Duda z całą pewnością nie jest karierowiczem, nie zabiega o zaszczyty. [...] Od lat widać było jego talent, siłę i determinację. Później przyszły coraz większe sale pełne ludzi, praca w miastach mniejszych i większych, aż przyszedł sukces. To było niezwykłe. Andrzej Duda to jest kandydat marzeń - mówił ze sceny Jarosław Kaczyński, wychwalając prezydenta Andrzeja Dudę.

Tuż po wystąpieniu, podczas schodzenia ze sceny, Jarosław Kaczyński potrzebował pomocy i dosłownie oparcia. Pomógł mu w tym jego ochroniarz, podając swoją dłoń oparcia. Dopiero w taki sposób był w stanie opuścić scenę i wrócić na swoje miejsce siedzące na sali.

Kłopoty Jarosława Kaczyńskiego z jego kolanami nie są żadną tajemnicą, wiadomo o nich już od 2018 roku, kiedy to okazało się, że polityk będzie musiał przejść operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Operacja przesunęła się jednak o kilka miesięcy, gdyż inaczej kolidowałaby z jesiennymi wyborami, a prezesowi PiS zależało na jego czynnym uczestnictwie w nich. Ostatecznie do operacji doszło w listopadzie 2019 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Otwocku. Niedługo po zabiegu w rozmowie z "Super Expressem" Jarosław Kaczyński przyznał, że to jeszcze nie koniec i czeka go jeszcze jedna operacja. Odbędzie się ona prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

ZOBACZ TAKŻE:

1. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrok

2. Kultowy produkt w słynnej sieciówce już dziś. Kasjerów czekają długie kolejki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył