Jarosław Kaczyński zaatakował opozycję. zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?

Jarosław Kaczyński od lat jest obiektem wielu ataków ze strony opozycji. Sam też nie zostaje im dłużny. Zwroty o gorszym sorcie to kultowe już wypowiedzi polityka. Kolejny konflikt lidera PiS-u z Platformą Obywatelską wywołał niemałe poruszenie wśród opinii publicznej.

Lider Zjednoczonej Prawicy rzadko udziela wywiadów. Dla Polskiego Radia postanowił jednak zrobić wyjątek. Na łamach jednej z audycji emitowanych przez rozgłośnię poruszył temat nadchodzących wyborów. Odniósł się też do przetasowania, jakie ma miejsce w Platformie Obywatelskiej. Zdaniem posła dla opozycji demokracja zachowana jest wtedy, kiedy to ona wygrywa wybory. Z szyderczym uśmiechem wskazuje, że bez względu na to, kto zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską nie będzie to osoba "nadająca się" do tego zadania.

Pilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejPilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: "Opozycja nie bierze pod uwage interesu Polski"

Założyciel Prawa i Sprawiedliwości w ostrych słowach wypunktował działania opozycji. W Polskim Radiu wskazał, że jego zdaniem liderom PO brakuje intelektu. Dodał, że rozeznanie również stanowi deficyt w partyjnych szeregach. Uznał też, że jego przeciwnicy to hipokryci. Wcześniej domagali się przełożenia wyborów, żeby po odwołaniu domagać się zorganizowania ich w pierwszym terminie. Zdaniem polityka jest to przejaw braku zasad oraz troski o interes narodowy.

- Platforma Obywatelska nie chciała organizacji wyborów w maju, teraz oskarża rząd o to, że się nie odbyły [...] Opozycja odrzuca wszelkie zasady i zupełnie nie bierze pod uwagę interesu Polski jako całości. To nie jest droga, która prowadzi do sukcesu. Mimo że nie osiągają sukcesów, ciągle idą tą drogą - tłumaczy w Polskim Radiu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od Instytutu
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Jak sam ocenia, celem Platformy Obywatelskiej jest stworzenie wrażenia kryzysu. Były premier wskazuje wielką rolę, jaką odgrywa proces budowania świadomości społecznej. Został też spytany przez redaktorkę Polskiego Radia o wymianę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego lub Radosława Sikorskiego. Polityk nie przejmuje się jednak nowymi rywalami. Jego zdaniem wszystkie kandydatury przedstawione przez PO są zrównoważone. Twierdzi, że żaden z nich nie nadaje się do pełnienia funkcji prezydenta Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz

Źródło: [Polskie Radio]