Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Lipca 2020

Wszyscy na niego czekali. Jest pierwszy komentarz Jarosława Kaczyńskiego po II turze wyborów

Jarosław Kaczyński nie ukrywa radości z wyborczego sukcesu Andrzeja Dudy. I trudno mu się dziwić, biorąc pod uwagę, że dzięki niemu przez 3 kolejne lata jego partia będzie pełniła praktycznie niczym nieograniczoną władzę.

Prezes PiS udzielił wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej. Rozmowa została zdominowana przez temat wyborów prezydenckich oraz następstw wygranej Andrzeja Dudy.

Z TVN w tajemniczych okolicznościach odchodzi nie tylko Justyna Pochanke. Oświadczenie wydał również jej mążZ TVN w tajemniczych okolicznościach odchodzi nie tylko Justyna Pochanke. Oświadczenie wydał również jej mążCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński zadowolony z wyniku

Prezes PiS uważa sukces prezydenta za bardzo duże osiągnięcie obozu rzadzącego - To zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Działał potężny, wydaje nam się, że także inspirowany z zewnątrz, front medialny, a także front różnego rodzaju nadużyć, łamania prawa. Polegał przede wszystkim na masowym niszczeniu banerów z wizerunkiem Andrzeja Dudy, a reakcja na to ze strony odpowiednich służb był bardzo słaba - ocenił Jarosław Kaczyński - Druga strona "miała w gruncie rzeczy do zaproponowania tylko to, że zniszczy Prawo i Sprawiedliwość - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Jak bumerang wrócił również temat "repolonizacji mediów". Nie ulega wątpliwości, że po ostrej wojnie jaką stoczył sztab Andrzeja Dudy z dziennikiem Fakt, wydawanym przez niemiecki koncern Axel Springer Prawo i Sprawiedliwość jest rządne zmian na rynku polskich mediów.- Nie mamy zamiaru niczego ustawiać. Natomiast sytuacja w polskich mediach jest dość dziwna na tle innych państw, teraz już także tych bliskich nam, np. Czech. Tam to się zmieniło i my też uważamy, że to się powinno zmienić. Media w Polsce powinny być polskie, to raz. Nie możemy zakazać, żeby brały udział w, wydaje mi się, zewnętrznie inspirowanych kampaniach, żeby jednych niszczyły, a drugich nie zauważały, żeby przedstawiały zupełnie fałszywy obraz Polski i świata. Możemy doprowadzić, do tego, że mediów, które patrzą na rzeczywistość bardziej realistycznie będzie więcej niż w tej chwili. W tym kierunku będziemy próbować działać - stwierdzi prezes PiS. - Żeby było jasne: niech nikt nie sądzi, że my liczymy na to, że TVN w pewnym momencie stanie się telewizją propisowską, albo że przestanie istnieć. Nie. Wiemy, że on będzie, że będzie wobec nas krytyczny, ale może uda się doprowadzić do tego, żeby były jakieś miary - nie narzucone siłą, nie ograniczeniami prawnymi, tylko pewnymi regułami, które wszyscy akceptują - zaznaczył. 

Jednocześnie Jarosław Kaczyński nie wykluczył stworzenia również ograniczeń prawnych. - Będziemy się starali robić wszystko, żeby sytuacja pod tym względem się unormowała, ale nie zrobimy niczego, co by godziło w wolność mediów - stwierdził. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: PAP