Jarosław Kaczyński emerytura. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

Jarosław Kaczyński dostanie zupełnie nową emeryturę. Seniorzy mogą mu zazdrościć?

Jarosław Kaczyński skorzysta na najnowszych zmianach, jakie zostały wprowadzone w systemie emerytalnym. Lider Zjednoczonej Prawicy może otrzymywać teraz niemałe pieniądze. Projekty obozu rządzącego objęły również prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Na ile pieniędzy może liczyć polityk?

Jarosław Kaczyński budzi w naszym społeczeństwie skrajne emocje. Jego przeciwnicy uważają, że dzieli on Polskę na lepszy i gorszy sort. Wielokrotnie wypominano mu wypowiedzi o "chamskiej hołocie" i o "zdradzieckich mordach". Obrońcy polityka uważają, że jego ostre słownictwo wynika z agresywnej postawy posłów Platformy Obywatelskiej. Jego postać jest też uważnie obserwowana przez największe media. "Super Express" postanowił wyliczyć, ile może wynosić emerytura prezesa PiS-u.

RMF FM: Katastrofa na lotnisku w Bydgoszczy. Są ofiary śmiertelneRMF FM: Katastrofa na lotnisku w Bydgoszczy. Są ofiary śmiertelneCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński może otrzymywać niemałe pieniądze

Przypomnijmy, że konserwatywny poseł w 2019 roku złożył swoje oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że oszczędził on aż 82 756 złotych w gotówce. Do 31 grudnia 2018 roku, z uposażenia poselskiego, Kaczyński otrzymał 110 898,20 złotych. Dochodzi do tego jeszcze 30 000 złotych z diety parlamentarnej. Ówczesna emerytura prezesa PiS z 2018 roku wyniosła 79 483,56 złotych. "Super Express" zwraca uwagę, że do tego czasu świadczenia dla emerytów były regularnie waloryzowane. Dla seniorów przeznaczono również tak zwane "trzynastki".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Mamy konkretne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Miażdżąca przewaga jednego kandydata

Jarosław Kaczyński otrzymuje coraz wyższą emertyturę. "Super Express" wyjaśnia, że jego świadczenia, podobnie jak innych seniorów są honorowane na zasadzie kwotowo-procentowej. Medium donosi, że emerytura polityka zgodnie z wprowadzonym przepisami była waloryzowana czterokrotnie. Warto podkreślić, że kwota, jaką pobiera lider Zjednoczonej Prawicy wzrasta procentowo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: [Super Express]