Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w świętowaniu zwycięstwa Andrzeja Dudy w Pułtusku.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Lipca 2020

W niedzielę Jarosław Kaczyński nie świętował sukcesu z Andrzejem Dudą. Przyłapano go w całkowicie innym miejscu, do sieci trafiły zdjęcia

Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w świętowaniu zwycięstwa Andrzeja Dudy w Pułtusku. O godzinie 21, gdy ogłoszono sondażowe wyniki wyborów, prezesa partii na próżno było szukać u boku walczącego o reelekcję prezydenta. Z relacji dziennikarza TVP Info wynika, że wieczór wyborczy Kaczyński spędził na Jasnej Górze.

W godzinach popołudniowych szef Prawa i Sprawiedliwości przebywał jeszcze w Warszawie. W okolicach godziny 13 polityka dostrzec można była przy urnie w jednym z lokali wyborczych na Żoliborzu. Przypomnijmy, że podczas oddawania głosu przez Jarosława Kaczyńskiego doszło do nieprzyjemnego dla prezesa incydentu.

Jeden z obecnych w budynku mężczyzn, który w momencie wrzucania wypełnionej karty wyborczej ustawił się obok lidera partii rządzącej, miał na sobie maskę z wizerunkiem Kaczyńskiego, a także t-shirt przyozdobiony napisem "Zło śmiechem zwyciężaj".

Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dośćTuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dośćCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński modlił się na Jasnej Górze

Przed godziną 21, gdy Polacy w nerwach oczekiwali sondażowych wyników II tury głosowania, prezesa nie było przy boku Andrzeja Dudy, który zgromadził swych sympatyków w Pułtusku. Na miejscu dostrzec można było jednak pozostałych czołowych polityków obozu rządzącego, w tym Mateusza Morawieckiego, Beatę Szydło czy Zbigniewa Ziobrę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Szykują się protesty wyborcze. Wiadomo, kiedy spłyną pierwsze

Według reportera TVP Info Rafała Potockiego Jarosław Kaczyński przebywał wówczas na Jasnej Górze. Dziennikarz opublikował zresztą fotografie lidera PiS, który udał się do Częstochowy, by w spokoju oddać się modlitwie.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze.

Radio Zet zwraca uwagę, że nie był to bynajmniej pierwszy raz, gdy Kaczyński udał się na Jasną Górę w chwili, gdy ważyła się poniekąd polityczna przyszłość Prawa i Sprawiedliwości. Reelekcja Andrzeja Dudy zdaje się bowiem kluczem dla możliwie sprawnego przepychania wszystkich proponowanych przez rząd zmian. W Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej szef PiS modlił się również w momencie ogłoszenia wyników I tury wyborów.

– To była prywatna wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wcześniej nieplanowana. Prezes PiS, kilka razy w roku, bez zapowiedzi przyjeżdża na Jasną Górę pomodlić się w godzinach wieczornych. Z reguły pojawia się na Apelu Jasnogórskim o godzinie 21 – wskazał o. Michał Legan w rozmowie z wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda dosłownie wlewała się do bloku. Ulica nagle zamieniła się w rzekę [wideo]
  2. Trwa cisza wyborcza, kara nawet 1 mln zł. Czego nie można robić w mediach społecznościowych?
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: radiozet.pl / twitter / wp.pl