Jarosław Kaczyński. Wikimedia Commons/AargambitŹródło: Wikimedia Commons/Aargambit
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 13 Stycznia 2021

Jarosław Kaczyński w niecodziennej roli. Został publicystą

Jarosław Kaczyński był już kiedyś współwłaścicielem spółki wydającej prasę, ale raczej w niej nie publikował. Dzięki wsparciu portalu wPolityce.pl postanowił na jego łamach wspomnieć swoją mamę. Jadwiga Kaczyńska zmarła osiem lat temu.

  • Jarosław Kaczyński pojawił się w niecodziennej roli - opublikował krótki artykuł na portalu wPolityce.pl
  • W materiale wspomniał o rocznicy śmierci swojej mamy, Jadwigi Kaczyńskiej
  • Była ona, zaraz po bracie, Lechu, najważniejszą osobą w jego życiu. Zmarła przed ośmioma laty

Była naukowczynią i zarażała swoich synów pasją do czytania. Wychowywała ich właściwie w pojedynkę ze względu na trudne relacje z mężem. 

Jarosław Kaczyński w roli publicysty. Oddał hołd swojej mamie

W jednym z dzisiejszych wpisów wPolityce.pl pojawiło się wspomnienie Jadwigi Kaczyńskiej. Napisał je dla portalu Jarosław Kaczyński. Nieczęsto pojawiał się w tej niecodziennej dla siebie roli.

13 stycznia minęła kolejna rocznica śmierci matki bliźniaków Kaczyńskich. Jadwiga była dla nich jedną z najważniejszych osób - wprowadziła ich w świat nauki, przez większość czasu zajmowała się również ich wychowaniem. Po śmierci brata, Jarosław bardzo dbał o mamę, bo z najbliższej rodziny pozostała mu jedynie ona. 

Co jakiś czas Jarosław Kaczyński wciela się w role publicysty i w rocznicę odejścia matki pisze krótkie artykuły wspomnieniowe dla portalu wPolityce.pl, oddając jej w ten sposób hołd. 

- Przed ośmioma laty, 17 stycznia 2013 roku odeszła śp. Jadwiga Kaczyńska, moja i mojego brata Lecha Mama. 31 grudnia 2020 roku minęła 94. rocznica Jej urodzin - pisał Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński podjął radykalną decyzję ws. nagranych działaczy PiSJarosław Kaczyński podjął radykalną decyzję ws. nagranych działaczy PiSCzytaj dalej

- Była mądrą, dobrą Kobietą, troskliwą Matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła - opowiadał. 

- Była dla swoich najbliższych, dla mojego Brata i dla mnie, nauczycielem i podporą. Pozostała nią mimo bardzo ciężkiej choroby także w ostatnim okresie życia, po smoleńskiej tragedii. Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę - skomentował z żalem. 

Podpisał się jako „Syn Jarosław”, zapowiadając również mszę św. w jej intencji. 

Kaczyński robił tak również w 2016 roku, kiedy wspominał swoją mamę w bardzo podobny sposób, chcąc przy tym również zaprosić wszystkich chętnych na nabożeństwo. 

Od lat wiadomo, że dla Jarosława i Lecha Kaczyńskich matka była jedną z najważniejszych osób. Opiekowali się nią do samego końca - Lech do swojej śmierci, a Jarosław do momentu, w którym odeszła. Z tego powodu poważnie się również zadłużył, by zapewnić swojej rodzicielce odpowiednią opiekę.

Jadwiga Kaczyńska zmarła 13 stycznia 2013 roku. 

źródło: [wpolityce.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: