Jarosław Kaczyński zaskakuje swoją przeszłością. zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/EastNewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Maja 2020

Lech Wałęsa wyciągnął sprawę z przeszłości Kaczyńskich. Prezes ma powody do złości

Jarosław Kaczyński posiada bardzo bogatą przeszłość polityczną. Znany wszystkim lider Prawa i Sprawiedliwości o wielu wydarzeniach wolałby zapomnieć. Nie z każdego epizodu swojej działalności ma on powody do dumy. Postanowił przypomnieć mu o tym Lech Wałęsa.

Wielu z was może nie pamiętać, że w przeszłości bracia Kaczyńscy politycznie podlegali pod byłego lidera Solidarności. Sam fakt współpracy między politykami dla obecnego prezesa PiS-u musi być być bardzo przytłaczający. Od lat prowadzi on otwartą wojnę z Wałęsą. Byli współpracownicy spotykali się również w sądach. Warto przypomnieć, że główna postać obozu Zjednoczonej Prawicy oskarżała prezydenta Polski o współpracę z komunistyczną władzą.

Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychZadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: wydarzenie z przeszłości prezesa PiS-u

W rozmowie z Faktem Lech Wałęsa wypowiedział się na temat umiejętności założycieli PiS-u. Uważa on, że nie sprawdzają się w roli przywódców, mimo że pełnili wysokie funkcje państwowe. Zdaniem Wałęsy lepiej sprawdzają się przy wykonywaniu zleconych zadań. Na łamach Faktu przypomniał, że za czasów jego prezydentury obaj bracia pracowali w jego kancelarii. Zważywszy na obecne niesnaski między politykami, informacja ta z pewnością uwłacza współtwórcy Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku mogą zadziwiać
2. Ile zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rok

Założyciel Solidarności wspomina, że Kaczyński najlepiej sprawdzał się w realizowaniu wyznaczonych mu poleceń. Uważa on, że stawianie obu prawicowych działaczy na pierwszym miejscu, w roli wykonawczej było złym pomysłem. Wyznanie to z pewnością pogłębi niechęć, jaka panuje między skłóconymi politykami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News