Jarosław Kaczyński w wywiadzie z lat 90.. Twitter/@MisztalWiktorŹródło: Twitter/@MisztalWiktor
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Października 2020

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?

Wizja państwa uznawana przez Jarosława Kaczyńskiego najwyraźniej uległa zdecydowanej zmianie. W wywiadzie przeprowadzonym przed niemal 30 laty lider Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył znaczenie słowa "demokracja". "Brzydko się zestarzał, gdy idzie o poglądy", twierdzi jeden z opozycyjnych polityków.

Powiedzieć, że od Jarosława Kaczyńskiego zależy obecnie wiele, to nie powiedzieć nic. W praktyce bowiem w Polsce nic nie dzieje się bez przyzwolenia i zgody prezesa, a swoistym symbolem zmonopolizowania władzy jest centrum dowodzenia przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Przypomnijmy, że w owym centrum przed kilkoma tygodniami odbywały się wielogodzinne, nocne pertraktacje, gdy koalicja dyskutowała nad kształtem nowego rządu. Z kryzysu, o którym z radością informowały nieprzychylne rządowi media, zwycięsko (być może poza Jarosławem Gowinem) wyszedł jeden człowiek i po raz kolejny był nim lider Prawa i Sprawiedliwości.

ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkamiZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkamiCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i "starzenie się" poglądów

Złożenie władzy w rękach jednego człowieka jest dla demokracji zagrożeniem nie do opisania, z czym zapewne zgodziłaby się większość komentatorów społeczno-politycznej sceny. Z tezą najwyraźniej zgadzał się zresztą sam prezes PiS. Na nagraniu, które za pośrednictwem polityka Lewicy Macieja Gduli obiegło internet, możemy zaobserwować, jak zmieniały się poglądy Kaczyńskiego na przestrzeni ostatnich 30 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwości
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Choć nie znamy dokładnej daty nagrania, portal "Na Temat" wskazuje, że z pewnością zarejestrowano je we wczesnych latach 90. Na dole ekranu uważni widzowie zauważą logo programu "Bez znieczulenia", programu publicystycznego emitowanego za rządów Wiesława Walendziaka. Ten sprawował funkcję prezesa TVP w latach 1993-1996. Fakt, że mówimy o pierwszych latach po transformacji ustrojowej, potwierdza fakt, że Jarosław Kaczyński odnosi się do rządów Lecha Wałęsy. Ten, jak doskonale wiemy, był głową państwa do roku 1995.

Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"Czytaj dalej

Ze słów wypowiadanych przez Kaczyńskiego zaśmiałby się dziś być może sam lider obozu rządzącego. "Chciałbym przypomnieć taką prawdę elementarną: demokracja wymaga pewnego rozproszenia władzy. Nazywa się to uczenie mediatyzacją władzy. Tam, gdzie jeden ośrodek skupia tej władzy bardzo dużo i w bardzo różnych dziedzinach, a do Belwederu chodzą ludzie, żeby załatwiać sprawy w prasie, w bankach, w wojsku, w służbach specjalnych, to wtedy rzeczywiście demokracja jest zagrożona. I ona jest w Polsce zagrożona!", przekonywał przed przeszło 25 laty prezes, co z perspektywy czasu wydaje się niezwykle ciekawym szczegółem.

Dziś, zamiast w Belwederze, sprawy załatwia się na Nowogrodzkiej. To najwyraźniej nie przeszkadza prezesowi PiS. Potwierdza się tym samym stara prawda, według której punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. "No cóż, Kaczyński bardzo brzydko się zestarzał, gdy idzie o poglądy", pisze z kolei wspomniany Maciej Gdula. Fragment, w którym podejrzeć można również ówczesny sposób myślenia Antoniego Macierewicza, odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżeniaKsiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżeniaCzytaj dalej

źródło: Twitter / Na Temat

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News