Jarosław Kaczyński może nie być zachwycony odpowiedzią Andrzeja Dudy.. youtube/ImponderabiliaŹródło: youtube/Imponderabilia
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lipca 2020

Podobnego, prywatnego pytania o Kaczyńskiego Duda nie mógł się spodziewać. Pojawiło się wyraźne zakłopotanie, prezes PiS nie będzie zachwycony

Jarosław Kaczyński, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki, wyraźnie zdystansował się od kampanii Andrzeja Dudy, co zdaniem ekspertów było dokładnie wykalkulowanym ruchem. Pytania o szefa Prawa i Sprawiedliwości nie uniknął jednak Andrzej Duda, udzielając wywiadu znanemu youtuberowi. Odpowiedź może nie zachwycić prezesa.

Andrzej Duda udzielił wywiadu popularnemu na Youtube'ie kanałowi "Impoderabilia" Karola Paciorka, w którym bez cięć opowiadał m.in. o TVP, LGBT, Rafale Trzaskowskim czy głosach wyborców Krzysztofa Bosaka. Nie obyło się również bez wzmianki Jarosława Kaczyńskiego, którego sztabowcy Dudy postarali się wycofać z kampanii kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbęDo studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbęCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński "poświęcił swoje życie dla wizji Polski"

Duda został zapytany przez prowadzącego dość prosto: czy lubi Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedź nie była jednak bynajmniej jednoznaczna. – Przede wszystkim mam wielki szacunek do Jarosława Kaczyńskiego. To jest człowiek, który wiele przeszedł, kolei różnych politycznych; który zbudował ugrupowanie, które mu wielokrotnie wieszczono, że to już koniec PiS-u, a tymczasem okazywało się, że Prawo i Sprawiedliwość za każdym razem się odradzało.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane "zdrada i zaprzaństwo"
2. Prezydent ma koronawirusa. Niepokojące wieści ze świata. Epidemia wymyka się spod kontroli

I dalej: – Ale przede wszystkim Jarosław Kaczyński w moim przekonaniu ma spójną wizję Polski, którą przez lata chciał realizować i właściwie dla realizacji tej wizji poświęcił swoje życie – przekonywał Andrzej Duda, klucząc niejako wokół ów "sympatii". – Ale czy pan go lubi? – dopytywał tymczasem prowadzący. – Bo pan go zna prywatnie.

– Oczywiście, że go znam – odparł szybko walczący o reelekcję prezydent. Nie doczekaliśmy się jednak słów o sympatii. – Mogę powiedzieć tak: jak każdy człowiek ma swoje plusy i minusy, ale przede wszystkim darzę go szacunkiem, dlatego że uważam, że wiele dla Polski zrobił – zaznaczył walczący o Pałac Prezydencki kandydat PiS.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów prezydenckich, w której stanie on do walki z Rafałem Trzaskowskim, odbędzie się już 12 lipca. Całość wywiadu z Andrzejem Dudą odnaleźć można poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskoczeń przy bankomatach ciąg dalszy. Nie tylko nowe banknoty wywołały poruszenie, NBP rozwiewa wątpliwości
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Niesamowite nagranie. Pszczoły zwalczają atak szerszenia gotując go na miejscu

Źródło: youtube/Imponderabilia