Jarosław Kaczyński list. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Czerwca 2020

Ujawniono treść listu Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS. "Siły broniące społecznego zła"

Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej zdał sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi dla Zjednoczonej Prawicy coraz bardziej prawdopodobna porażka Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Prezes PiS postanowił wezwać wszystkich członków partii do wielkiej mobilizacji w obronie kandydatury obecnego prezydenta.

Bardzo niepokojący dla Andrzeja Dudy trend sondażowy obserwujemy od czasu ogłoszenia przez Koalicję Obywatelską zmiany kandydata na prezydenta. Szybki wzrost Rafała Trzaskowskiego spowodował olbrzymią euforię wśród wyborców opozycji oraz lęk w strukturach PiS.

Nie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaNie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński ostrzega członków PiS

Prezes Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakim dla obozu Zjednoczonej Prawicy byłaby przegrana Andrzeja Dudy. Zwycięstwo innego kandydata niż obecny prezydent "oznaczałoby ciężki kryzys polityczny" - pisze Kaczyński. Zdaniem komentatorów istnieje poważne ryzyko, że ewentualne zwycięstwo kandydata opozycji wywołałoby falę wzajemnych rozliczeń w koalicji. Nie jest tajemnicą, że obóz Zbigniewa Ziobry jest bardzo wrogo nastawiony do Jarosława Gowina. Relacje te uległy jeszcze dodatkowemu zaostrzeniu po tym, jak Gowin zablokował przeprowadzenie wyborów 10 maja. W ocenie Ziobrystów oraz części PiS był to olbrzymi błąd, który może kosztować Andrzeja Dudę reelekcję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Jednocześnie Kaczyński ostrzega przed innymi skutkami wygranej Rafała Trzaskowskiego. - Po zmianie kandydata PO na prezydenta podjęta została oszukańcza próba przekonania społeczeństwa, że przedstawiciel skrajnej lewicy, którego poglądy znalazły już aż nadto jasny wyraz w sposobie rządzenia Warszawą (w czasie którego dał się poznać jako zagorzały zwolennik ideologii LGBT marzący o tym, by jako pierwszy udzielić ślubu parze homoseksualnej) przedstawia się jako katolika, kontynuatora "Solidarności", a nawet osobę nawiązującą do tradycji prezydenta Lecha Kaczyńskiego - czytamy w liście. Prezes PiS powrócił także do sytuacji sprzed 18 lat, podkreślając, że do trudnej sytuacji jego obozu politycznego przyczynił się wówczas "monopol medialny sił broniących społecznego zła".

Trudno nie odnieść wrażenia, że list, choć kierowany do członków partii, miał również zadanie odnieść skutek zewnętrzny i zmobilizować elektorat. - Mamy świetnego, zweryfikowanego przez praktykę kandydata. Mamy wielkie i realistyczne plany gospodarcze i społeczne. Proponujemy społeczeństwu przeprowadzenie wielu dalszych, służących zarówno jednostkom, jak i całemu narodowi, zmian - zachwala Andrzeja Dudę prezes PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Onet