Jarosław Kaczyński zatrudnił nową osobę na wysokie stanowisko w jego gabinecie.. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East NewsŹródło: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Maja 2020

Jarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka na wysokie stanowisko. Zastanawiająca historia młodego mężczyzny

Jarosław Kaczyński zatrudnił nową osobę na wysokie stanowisko w jego gabinecie. Kim jest 26-latek, który niedawno został dyrektorem biura prezesa PiS?

Kim jest Michał Moskal, który niedawno objął stanowisko dyrektora biura Jarosława Kaczyńskiego? Jest 26-letnim radnym PiS z Warszawy, z wykształcenia prawnik, a także były przewodniczący zarządu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W ostatnich dniach podobnie jak inni przedstawiciele rządu, krytykował postawę Jarosława Gowina ws. wyborów i był za przeprowadzeniem wyborów korespondencyjnych w maju. Co jeszcze o nim wiadomo?

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęPremier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka. Mianował go dyrektorem swojego biura. Kim jest ta tajemnicza młoda postać?

Jego historia i droga zawodowa jest imponująca oraz nieco zastanawiająca. Mimo tak młodego wieku Moskal ma już czym się pochwalić. Ma duże doświadczenie w pracy w różnych organizacjach związanych z partią PiS. Cieszy się także dobrą opinią wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości ze środowiska warszawskiego. Jak donosi Wirtualna Polska, nowy dyrektor biura Kaczyńskiego był m.in. rekomendowany przez Mariusza Kamińskiego, szefa warszawskich struktur, który kilka lat temu wraz z Maciejem Wąsikiem był mocno zaangażowany w działalność na rzecz Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Właśnie tam działał i robił karierę także Moskal, a w okresie przypadającym na lata 2015-2017 był nawet przewodniczącym NZS UW. Moskal stoi także na czele Forum Młodych PiS w Warszawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Wybory pół korespondencyjne, a pół tradycyjne? Opozycja wyszła z nową propozycją

W 2018 roku został radnym warszawskiego Żoliborza. W radzie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetu i Mieszkalnictwa.

"Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego za 2018 rok, nie ma na koncie żadnych oszczędności. Ale jest za to właścicielem dwóch mieszkań: o powierzchni 37,8 m kw. wartego 189,7 tys. zł i 40,6 m kw. wartego 201,4 tys. zł. W 2018 roku zarobił na umowie o pracę 45,5 tys. zł. Jak wynika z dokumentu, pracował wówczas w Ministerstwie Obrony Narodowej jako sekretarz" - czytamy w artykule na stronie WP.

– Dla prezesa ogromne znaczenie miał fakt, że pracowałem w administracji publicznej, do tego mam wykształcenie prawnicze. To pomaga koordynować codzienną pracę, komunikację i wdrażanie w życie proponowanych przez nas rozwiązań – mówił Moskal kilka dni temu na antenie Telewizji Republika, opowiadając o swojej nowej pracy i stanowisku, jakie objął.

Przypomnijmy, że lider Porozumienia opowiada się za przełożeniem wyborów prezydenckich na późniejszy termin.

- Można było odnieść wrażenie, że premier Gowin dał się wmanewrować w grę opozycji, która chce nam zafundować kryzys polityczny i konstytucyjny. Ale wygląda na to, że okres majówki pozytywnie wpłynie na wyciszenie emocji w obozie rządzącym. Premier Gowin wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na utrzymaniu kolacji i spójności Zjednoczonej Prawicy - mówił Moskal na temat Gowina i jego postawy wobec wyborów.

Według informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę wiadomo, że 26-latek w biurze prezesa PiS przejął sporą część obowiązków Radosława Fogla, dotychczasowego szefa biura oraz wicerzecznika PiS.
 
 
 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
  2. Dwie osoby zginęły, trzy zostały ranne. Policja pilnie poszukuje mężczyzny
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień

Źródło: wiadomosci.wp.pl