Jarosław Kaczyński musi być ściśle chroniony z obawy o swoje życie? Ujawniono przelewy dla firmy ochroniarskiej.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Czerwca 2020

Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Jarosław Kaczyński musi być ściśle chroniony z obawy o swoje życie? Na rzecz jego bezpieczeństwa partia, którą dowodzi, regularnie przelewa duże sumy pieniędzy. Ujawniono przelewy dla firmy ochroniarskiej. Tym sposobem prezes PiS jest jedną z najlepiej ochranianych osób w Polsce.

Jak wynika z dokumentów, posiadanych przez Krajowe Biuro Wyborcze, partia Prawo i Sprawiedliwość miesięcznie wydaje na wsparcie Jarosława Kaczyńskiego prawie 150 tys. zł miesięcznie, co w przełożeniu na rok daje kwotę bliską 1,6 milona złotych. Ujawnia to portal Interia.

Nie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaNie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński musi być ściśle chroniony z obawy o swoje życie? Na jego ochronę idzie rocznie ogromna suma 

Firma zapewniająca bezpieczeństwo Jarosława Kaczyńskiego może cieszyć się z kolejnego wzrostu wynagrodzenia. W samym marcu 2019 roku ochroniarze prezesa PiS mieli zarobić dwukrotnie po 135 tys. zł. Za zeszły rok zarobili łącznie ponad 1,86 mln zł. - To zapewne kwota brutto. Po odjęciu VAT i standardowej marży 7 proc. zostaje ok. 100 tys. zł. Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie. Całkiem niezła stawka - wylicza gen. Grzegorz Mozgawa, były szef Biura Ochrony Rządu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Partia obecnie rządząca od wielu lat korzysta z usług renomowanej firmy Grom Group. Firma ta założona została przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. Co znajdziemy w ich ofercie? Usługi samych doświadczonych ochroniarzy, w tym byłych komandosów, oficerów służb specjalnych czy funkcjonariuszy BOR.

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że ochroniarze ci, co zresztą niejednokrotnie było opisywane przez media, mogą cieszyć się specjalnymi przywilejami. Wyróżnić można tu chociażby fakt, że towarzyszą prezesowi PiS niemal na każdym kroku, uczestniczą w różnych ważnych państwowych wydarzeniach i spotkaniach politycznych oraz w sejmowych kuluarach, gdzie wstępu nie mają nawet dziennikarze. Ochroniarze niejednokrotnie goszczą także w domu oraz w okolicach domu prezesa PiS czy w siedzibie jego partii na Nowogrodzkiej. Prywatni ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego - co do zasady - po prostu nie odstępują go na krok.
 
"Ponad 1,8 mln zł, które przeznaczono w 2019 roku na ochronę byłego premiera, pochodzi z subwencji partyjnych. W 2019 roku PiS otrzymało z tego tytułu 18 543 370,32 zł" - podaje WP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: WP / Interia