Jarosław Kaczyński. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Sierpnia 2020

Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?

Jarosław Kaczyński podjął ważne decyzje w sprawie zmian w Prawie i Sprawiedliwości. Lider obozu rządzącego chce też wprowadzić dodatkowe reformy w systemie sądownictwa. "WP" ujawnia, że już za kilka miesięcy poznamy nowe kierownictwo partii.

Kongres ugrupowania byłego premiera odbędzie się 7 listopada. "WP" wskazuje, że po raz kolejny wybrane zostaną władze rządzącej partii. Politycy oraz posłowie wybiorą prezesa, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną oraz Koleżeński Sąd Dyscyplinarny. Jarosław Kaczyński postanowił pójść o krok dalej. Okazuje się, że znaczne zmiany kadrowe mogą mieć miejsce również w lokalnych kołach Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze medium deklarują, że pracami zespołów będą kierować nieznani dotąd konserwatywni działacze.

Zostawili włączoną kamerę, kiedy ich dzieckiem opiekowała się niania. Tylko dla osób o mocnych nerwachZostawili włączoną kamerę, kiedy ich dzieckiem opiekowała się niania. Tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński wprowadzi zmiany nie tylko w partii

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się doniesienia na temat politycznej przyszłości lidera Zjednoczonej Prawicy. Wiele wskazuje na to, że przez wzgląd na wiek Jarosław Kaczyński nie podejmie się dalszego prowadzenia swojej partii. "WP" donosi, że w ostatnich dniach doszło do spotkania kierownictwa ugrupowania w podwarszawskiej Jachrance. Prezes PiS miał opowiadać wówczas o planach na przyszłość. Według doniesień planuje przeprowadzenie "twardej, jesiennej ofensywy". Były premier chce pozyskać nowy elektorat, aby jeszcze bardziej zwiększyć poparcie dla swojego stronnictwa.

Po dowiedzeniu się, jak przygotowywane jest mięso w KFC, już więcej tam nie zjecie. Sieć obiecuje poprawePo dowiedzeniu się, jak przygotowywane jest mięso w KFC, już więcej tam nie zjecie. Sieć obiecuje popraweCzytaj dalej

Prezydent Polski, Andrzej Duda, zdaniem "WP", ma ściśle współpracować z PiS-em. Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru wchodzić głowie państwa w drogę. Wiemy też, że Zjednoczona Prawica miała uzgodnić wstępne plany dotyczące tak zwanej dekoncentracji mediów oraz kolejnych reform sądownictwa. Redaktorzy nie ujawniają jednak dokładnych informacji w tej sprawie. Zdaniem lidera obozu rządzącego sytuacja w kraju sprzyja wprowadzaniu kolejnych zmian.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Stawki podatków lokalnych wyraźnie w górę. W 2021 i za nie zapłacimy więcej

Jarosław Kaczyński wykorzystał poświęcony mu czas, aby wyrazić wdzięczność za poświęcony przez polityków czas na kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Poseł miał wygłosić też przemówienie nawołujące do budowania ścisłego porozumienia między koalicjantami. "WP" deklaruje, że prezes wielokrotnie sprzeciwiał się prowadzeniu polityki "ciepłej wody w kranie". Wspólnie ze Zbigniewem Ziobrą oraz Jarosławem Gowinem chce zewrzeć szyki i "ruszyć do boju".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  4. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy oprotestowane. W Sejmie rozgrywają się niespodziewane sceny
  5. "Pasztetowe wieszaki z wąsem". Ekspert TVP odrażająco wyzywał kobiety w telewizji, której dziennikarz teraz dostał zdumiewający patronat medialny
  6. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści

Źródło: [Wirtualna Polska]