Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2020

Nie do wiary, czyim krewnym jest Jarosław Kaczyński. Zaskakujące powiązania

Jarosław Kaczyński jest bliskim krewnym jednego z twórców portalu "Sok z Buraka", niejednokrotnie krytykowanego przez partię rządzącą za prześmiewcze treści wymierzane w obóz Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, prezes ma być również spokrewniony z kandydatką KO.

Z informacji przekazanych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest spokrewniony z Marcinem Mycielskim, jednym z administratorów profilu "Sok z Buraka". Do tej niezwykle ciekawej informacji dotarł genealog dr Marek Jerzy Minakowski.

– Ich najbliższym wspólnym przodkiem jest Stanisław Olszowski, zmarły w 1736 roku. Dla Kaczyńskiego jest dziadkiem z sześć razy dodanym przedrostkiem „pra". W przypadku Marcina Mycielskiego przedrostek trzeba by pomnożyć osiem razy. Prezes PiS jest więc dla Mycielskiego kimś w rodzaju ciotecznego dziadka. Genealogicznie ich pokrewieństwo jest dość bliskie – przekazał "Rz" dr Minakowski.

Temat portalu "Sok z buraka" w osobliwy sposób łączy się również z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Przychylne partii rządzącej media ujawniły bowiem powiązania kandydatki KO z twórcami profilu niekryjącego swej niechęci wobec Prawa i Sprawiedliwości i samego Jarosława Kaczyńskiego.

Duda w Radio Maryja zagalopował się mówiąc o żonie. Przykra opiniaDuda w Radio Maryja zagalopował się mówiąc o żonie. Przykra opiniaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński krewnym Kidawy-Błońskiej

Dr Minakowski dowodzi, że Jarosław Kaczyński jest krewnym... Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ich związki sięgają jednak wielu pokoleń wstecz. – Ich wspólnym przodkiem jest kasztelan rozpierski Jan Kobylański herbu Grzymała, który żył na przełomie XV i XVI wieku, czyli w czasach Mikołaja Kopernika – podaje "Rzeczpospolitej" genealog.

DZISIAJ GRZEJE: 1. WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP
2. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie

Zdaniem członkini sztabu Kidawy-Błońskiej Izabeli Leszczyny tak odległe związki są jednak bez znaczenia. Podobnego zdania jest Ryszard Czarnecki z PiS-u. – Bardzo wielu Polaków jest ze sobą spokrewnionych kilka wieków wstecz – powiedział europoseł.

Co ciekawe, zarówno Kidawa-Błońska, jak i prezes Kaczyński są potomkami dynastii Piastów. Ustalono, że wśród swoich przodków kandydatka KO ma księcia Henryka V Żelaznego, który jest jej krewnym w linii prostej. W 2009 roku dr Miniakowski ustalił również, że potomkami Piastów są bracia Kaczyńscy. Prezes PiS jest potomkiem Dobiesława Odrowąża, kasztelana wiślickiego z XIII wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na mecz
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Rzeczpospolita

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News