Jarosław Kaczyński i tajemnice jego przeszłości. Czego nie wiemy o prezesie PiS?. (zd. il.) Wikimedia Commons/AargambitŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Aargambit
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Września 2020

Jarosław Kaczyński chciał zataić pewne fakty? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Jarosław Kaczyński ma do ukrycia wiele faktów. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące. Wydawać by się mogło, że wiemy o nim już wszystko. Istnieją jednak tematy, o których rozmawia niechętnie oraz są pewne sekrety z przeszłości, o których także wie tylko nieliczne grono ludzi. A czy Wy już o tym wiedzieliście?

Jarosław Kaczyński, współzałożyciel i od 2003 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, jest postacią każdemu dobrze znaną. Od lat budzi także wiele kontrowersji wśród opinii publicznej i ma ogromny wpływ na kształtowanie historii naszego kraju. Jedni go uwielbiają, inni wręcz przeciwnie. A co wiadomo o jego przeszłości? Niektóre tajemnice i sekrety mogą zaskoczyć.

wtv.pl - portal informacyjny"Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisamiCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i tajemnice jego przeszłości. Czego nie wiemy o prezesie PiS?

Mimo że Jarosław Kaczyński nigdy nie był prezydentem, to zdaniem wielu obserwatorów politycznych właśnie do niego należy ostatnie słowo. Ma ogromny wpływ na wszelkie podejmowane decyzje i losy tego kraju. Od lat uważa się go za jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej polityki. O jego prywatnym życiu wiadomo za to stosunkowo niewiele, poza tym, że jest bezdzietnym kawalerem, mieszka na warszawskim Żoliborzu i ma kota. Równie niewiele wiemy o jego przeszłości i zatrważających sekretach.

TVP zdecydowało się na krok, jakiego jeszcze nie było. Widzowie przecierali oczy ze zdumieniaTVP zdecydowało się na krok, jakiego jeszcze nie było. Widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Mało kto wie, że Jarosław początkowo miał być Magdaleną. Bowiem jego matka, Jadwiga Kaczyńska, spodziewała się córeczki. Ku zaskoczeniu urodzili się dwaj synowie, bliźniacy - pierwszy urodził się właśnie Jarek, czyli niedoszła Madzia, a następnie Lech. Chłopcy przyszli na świat w domu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

"Myślałam, że będzie córka, tak jak sądził lekarz. Miała być Magdalena. A tu niespodzianka. (...) Pierwszy urodził się Jarek, za pół godziny, może czterdzieści minut Leszek, o czym zresztą też nie wiedziałam, nawet między jednym a drugim nie wiedziałam, że przyjdzie drugi na świat. (...) Bardzo się ucieszyłam. Strasznie ucieszyli się dziadkowie, szaleli po prostu. Mój tatuś chciał, abym urodziła chłopców, bo miał dwie córki" - wspominała przed lady Jadwiga Kaczyńska.

Warto także dodać, że braci łączyła szczególna więź, o czym sami niejednokrotnie wspominali: "Zawsze było nas dwóch. Oddzielnie dopiero od czasów liceum, kiedy od pewnego momentu zaczęliśmy chodzić do dwóch równoległych klas. Czasem się tłukliśmy, ale byliśmy zawsze we dwóch. Ja sobie nie potrafię wyobrazić innego, oddzielnego życia. Dla nas nie istniał nigdy problem samotności, częsty wśród dzieci i wczesnej młodzieży. Nawet gdyby nie było kolegów, poradzilibyśmy sobie. Co nie znaczy, że nie mieliśmy kolegów. (...) Kaczorami albo Kaczkami zostaliśmy dopiero w szkole" ("O dwóch takich...").

Jarosław bardzo przeżył śmierć swojego brata, który w 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej. Trzy lata później zmarła ich ukochana mama, z którą również prezesa PiS łączyła wyjątkowo silna relacja. Mawia się, że w jego życiu najważniejsze są tylko trzy kobiety: matka, polityka (której poświęcił całe swoje życie) oraz Polska. To właśnie matka także odgrywała główną rolę w wychowaniu braci, szczególnie Jarosława, gdyż miał z nią zdecydowanie lepsze relacje, niż z ojcem, który wyróżniał bardziej Lecha. Jarosław Kaczyński był podobno całkowitym przeciwieństwem swojego ojca, Rajmunda Kaczyńskiego, który m.in. nigdy nie narzekał na brak powodzenia. Jednak nie jeśli chodzi o charakter i potrzebę dominacji, które zdecydowanie po nim odziedziczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Coraz więcej ludzi może niedługo porzucać swoje domy. Wcale nie z powodu pieniędzy
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy