Jarosław Kaczyński. YouTube.com/ Radio Maryja (Screen)
Źródło: YouTube.com/ Radio Maryja (Screen)
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 5 Września 2020

Jarosław Kaczyński znów przesadził? Komplementy i pochlebstwa: "Trzeba się w pas kłaniać ojcu Rydzykowi"

Jarosław Kaczyński wystąpił na corocznym spotkaniu środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podczas przemowy nie szczędził słów pochwały w kierunku Tadeusza Rydzyka, a wielu może być zaskoczonych.

Prezes PiS od lat zachwala o. Rydzyka dosłownie za wszystko, począwszy od działalności medialnej, skońwszy na innych kwestiach, które są notorycznie wspierane finansowo przez polski rząd. Przez jakiś czas strona dlugwdziecznosci.pl prowadziła raporty z dotacji dla Ojca Dyrektora. Ujawniono tam m.in. dotację Ministerstwa Spraw Zagranicznych w wysokości 260 000 zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej - (dotacja celowa z dnia 19 kwietnia 2017 r.).

Przykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IIPrzykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IICzytaj dalej

Jarosław Kaczyński aż tak jeszcze nie chwalił

Środowiska Radia Maryja i Telewizji Trwam spotkały się oczywiście w Toruniu. Do pewnego momentu wydarzenie miało miejsce w Parku Pamięci Narodowej, gdzie upamięniono obywateli Ukrainy, którzy ratowali Polaków przed swoimi rodakami podczas rzezi wołyńskiej. Ku zdziwieniu wszystkich, Jarosław Kaczyński musiał wtrącić swoją opinię nt. Tadeusza Rydzyka. W swoim wystąpieniu dziękował też ojcom redemptorystom i wszystkim innym, którzy są zaangażowani, jak wspomniał, w "budowę tego niezwykłego dzieła".

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

– To wielki czyn, za który chciałem podziękować ojcu Dyrektorowi, ojcom Redemptorystom i tym wszystkim, którzy podjęli się przed prawie 30 już lat tego niezwykłego dzieła, wydawało się beznadziejnego, ale jednak nie tylko niebeznadziejnego, ale przynoszącego ogromny sukces, budzącego nasze trwanie i przetrwanie, naszą przyszłość w trudnym czasie, w którym będziemy musieli przeciwstawiać się, i już się przeciwstawiamy ofensywie zła, innego niż to sprzed kilkudziesięciu lat, ale też straszliwie groźnego, godzącego w same fundamenty tego, co stanowi o człowieku, co stanowi o „cywilizacji najbardziej życzliwej człowiekowi ze wszystkich cywilizacji w dziejach – cywilizacji chrześcijańskiej” – mówił prezes PiS.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

- Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu Dyrektorowi i tym wszystkim ojcom, i wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają. Ja to czynię w imieniu mojej partii, w imieniu tych wszystkich, którzy nas poparli w ostatnich wyborach, czyli milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja niezwykła, łącząca to wszystko, co łączy się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które tworzy, buduje od fundamentów, aż po same szczyty - dodał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Podobnej manipulacji jeszcze nie było. TVP Info przebiło wszystko, co pokazano do tej pory
  4. Policjanci przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Następnych godzin malutki kot mógł już nie przeżyć
  5. Awantura w Sejmie. Poseł zupełnie się zapomniał, padło obraźliwe słowo
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: Radio Maryja