Jarosław Kaczyński. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim

Jarosław Kaczyński postanowił wyjawić swoje polityczne plany. Wiemy już, jak będzie wyglądała długo zapowiadana rekonstrukcja rządu. Przyszłość Mateusza Morawieckiego oraz Rady Ministrów wreszcie została ujawniona mediom. Decyzję lidera Prawa i Sprawiedliwości mogą zaskakiwać.

Zjednoczona Prawica w ostatnim czasie ponownie znalazła się na świeczniku. Nadchodzące zaprzysiężenie Andrzeja Dudy oraz sytuację epidemiczną przykryły wewnętrze tarcia w obozie władzy. Spory o Jacka Kurskiego to nie jedyny problem trzech koalicjantów. Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński zapowiedział zrekonstruowanie polskiego rządu. Jaka przyszłość czeka Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina?

wtv.pl - portal informacyjny"Czy on naprawdę wierzy w to, co mówi?" Rzecznik Praw Dziecka grzmiał w programie na żywo, tego jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński wspólnie z Mateuszem Morawieckim poprowadzą rekonstrukcje rządu

Przypomnijmy, że władzę w naszym kraju sprawuje nie tylko Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński od wielu lat współpracuje z dwiema mniejszymi partiami, które wspólnie podejmują najważniejsze postanowienia na temat życia Polek i Polaków. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina brało udział w podziale resortów. Mogło to wywoływać wiele niesnasek. Tym razem miały miejsce kolejne negocjacje. Lider koalicji już wskazał pierwsze możliwe zmiany.

Poznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęciePoznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęcieCzytaj dalej

 - Mogę mówić o pewnym planie, który byłby zrealizowany we wrześniu, być może ostatecznie na początku października. To jest plan, który obejmuje daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw. Połączenie różnych działów, tak żeby ich nadzorcą był jeden minister - wskazał prezes Prawa i Sprawiedliwości dla Polskiej Agencji Prasowej. Przedstawił też ogólny zarys niemałego przedsięwzięcia. Wiemy już, że Mateusz Morawiecki pozostanie na swoim stanowisku. Jaki czeka los pozostały członów Rady Ministrów?

DZISIAJ GZREJE: 1. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
2. Olbrzymie kary dla dłużników do fakt. A stawki za abonament RTV w kolejnym roku jeszcze większe
3. Emerycie, jesteśmy pewni twojego uśmiechu. Znamy już kwotę kolejnej trzynastki, suma jest konkretna

Jarosław Kaczyński wskazał dla Polskiej Agencji Prasowej, że chcę zmniejszyć liczbę resortów do 11. Zjednoczona Prawica pierwsze wnioski w tej sprawie będzie procedować już na jesieni. W okolicach września lub października poznamy oficjalne informacje w sprawie przyszłości osób współtworzących rząd Mateusza Morawieckiego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Pilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędzie
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!