Jarosław Kaczyński podpisał się pod projektem nowej ustawy PiS-u, dotyczącym zmian w Kodeksie pracy. Projekt ustawy zakłada zrównanie pensji kobiet i mężczyzn.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lipca 2020

Ważna, nagła propozycja PiS tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Pierwszy podpis złożył Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński podpisał się pod projektem ustawy, dotyczącym zmian w Kodeksie pracy. Wszystko tuż przez drugą turą wyborów i na ostatniej prostej drogi kampanii wyborczych. Projekt zakłada zrównanie pensji kobiet i mężczyzn. Czy dojdzie do jego realizacji?

Do drugiej tury wyborów prezydenckich zostało już tylko półtora tygodnia. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Zmierzą się w nim Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak donosi Radio Zet, posłowie PiS właśnie złożyli w Sejmie projekt nowej ustawy. Mówi o zrównaniu wynagrodzeń kobiet i mężczyzn. Pod projektem jako pierwszy podpisał się prezes Jarosław Kaczyński.

Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna dataMasz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna dataCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński podpisał się pod projektem ustawy o zrównaniu pensji kobiet i mężczyzn

Wnioskodawcą projektu ustawy jest wiceminister funduszy i polityki regionalnej, posłanka PiS Anna Gembicka, która mówiła o luce płacowej i nierównych zarobkach kobiet oraz mężczyzn w Polsce. - Chcemy, żeby tę lukę płacową zmniejszać, aby kobiety i mężczyźni za taką samą pracę byli wynagradzani jednakowo - mówiła podczas jednej z konferencji prasowych. Projekt był także zapowiadany podczas konwencji Forum Młodych PiS, która odbyła się pod koniec czerwca w Lublinie. Udział wziął w niej także sam prezes PiS. Jednocześnie Jarosław Kaczyński był pierwszym posłem PiS, który podpisał się pod wspomnianym projektem.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, podkreślała, że inicjatorem tej propozycji jest środowisko młodych konserwatystów. Podczas konferencji zaprezentowano projekt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoczekiwana akcja ABW w Polsce. W tle ogromne przelewy dla terrorystów, zatrważająca sprawa
2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani

Środowisko młodych konserwatystów reprezentował podczas konferencji Michał Moskal. Jak podaje Radio Zet, działacz wskazał, iż mimo że żyjemy w XXI wieku, to w Polsce nadal są miejsca pracy, gdzie kobiety na podobnych stanowiskach otrzymują niższe wynagrodzenie niż mężczyźni.

Moskal tłumaczył, że projekt zmian w Kodeksie pracy poszerza głównie definicję mobbingu, gdy chodzi o różnicowanie wysokości wynagrodzenia ze względu na płeć i walkę z dyskryminacją płciową w tej kwestii oraz z nierównym traktowaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią
  3. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  4. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  5. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  6. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  7. Tesla najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie. Wyprzedziła Toyotę i resztę gigantów

Źródło: Radio Zet / PAP