Jarosław Kaczyński został bohaterem kontrowersyjnego wpisu Hanny Lis.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Czerwca 2020

Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco

Jarosław Kaczyński został wywołany do odpowiedzi przez Hannę Lis. Wpis dziennikarki dotyczący przyczyn, z powodu których prezes Prawa i Sprawiedliwości zrezygnował z sakramentalnego związku z kobietą, to nader oczywiste nawiązanie do działań telewizji publicznej. TVP postanowiło bowiem wplątać syna Rafała Trzaskowskiego w polityczną grę.

O incydencie na konferencji prasowej kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyścigu po prezydenturę pisaliśmy przed kilkoma dniami. Przypomnijmy, że dziennikarz TVP Info – stacji, która, delikatnie rzecz ujmując, nie jest przychylna Trzaskowskiemu – postanowił wypytać polityka, dlaczego nie posłał dzieci do pierwszej komunii. Przedstawiciel mediów publicznych insynuował ponadto, że decyzja małżeństwa Trzaskowskich może mieć związek z brakiem poparcia przez Kościół czarnego marszu.

W mediach, rzecz jasna, zawrzało. "Gazeta Wyborcza" pokusiła się nawet o stwierdzenie, że TVP Info "sięgnęło haniebnego dna polityki". Innego zdania byli jednak dziennikarze "Wiadomości" oraz wypowiadający się w nich eksperci.

Gdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakująGdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakująCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński na straży wartości rodzinnych

"Poznawanie również takiej prawdy to demokratyczny standard, na przykład podczas kampanii w Stanach Zjednoczonych", usłyszeliśmy w materiale "Wiadomości". Publicysta "Sieci" Maciej Pawlicki zapewniał ponadto, że ów "poznawanie prawdy" o kandydatach jest dokładnie tym, czego oczekujemy w kampanii wyborczej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Na stanowisko Telewizji Polskiej postanowiła odpowiedzieć Hanna Lis, pytając o Jarosława Kaczyńskiego. "Chciałabym zapytać o rezygnację prezesa PiS (znanego ze swego przywiązania do tradycji katolickiej i wartości rodzinnych) z sakramentalnego związku z kobietą?", czytamy we wpisie dziennikarki.

"Mam nadzieję, że pytanie nie jest zbyt niedyskretne i ufam, że Wiadomości wezmą mnie w obronę w razie ataków medialnych", dodała Lis w nieco ironicznym tonie.

Odpowiedź Hanny Lis na materiał TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Źrodło: twitter/@hanna_lisowa / "Wiadomości" TVP / wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News