Jarosław Kaczyński wybrał się do kościoła obstawiany przez cztery samochody.. (zdj. il.) PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: (zdj. il.) PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Grudnia 2020

Przyłapali Jarosława Kaczyńskiego podczas podróży do kościoła. Towarzyszyła mu zdumiewająca obstawa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepiej ochranianym politykiem w kraju. Z doniesień "Super Expressu" wynika, że lider Prawa i Sprawiedliwości jeździ do kościoła obstawiany przez cztery samochody. Wicepremiera pilnują zarówno firma ochroniarska, jak i funkcjonariusze policji.

  • Jarosław Kaczyński odwiedził kościół w obstawie czterech pojazdów, donosi "SE"
  • Prezes ma korzystać z usług prywatnej firmy ochroniarskiej oraz policjantów
  • Dziennik donosi, że lider PiS nie ufa państwowej ochronie

Specjalna ochrona, na jaką może liczyć prezes Prawa i Sprawiedliwości, to sprawa poruszana od wielu tygodni. Po tym, jak protesty – wywołane zaostrzającą przepisy aborcyjne decyzją Trybunału Julii Przyłębskiej – dotarły pod dom Jarosława Kaczyńskiego, okolic ulicy Mickiewicza stale pilnują policjanci (o sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ).

Na obstawę lider Zjednoczonej Prawicy może liczyć również w trakcie swoich zwyczajowych wycieczek do kościoła św. Benona zlokalizowanego na warszawskim Nowym Mieście.

Podczas gdy Marta Kaczyńska kryje swoją prywatność, jej b. mąż nie zamierza. Pochwalił się dokonaniem synaPodczas gdy Marta Kaczyńska kryje swoją prywatność, jej b. mąż nie zamierza. Pochwalił się dokonaniem synaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński w kolumnie czterech aut

Nie inaczej było w miniony weekend. Z doniesień "Super Expressu" wynika, że Kaczyński wracał do domu w kolumnie złożonej z czterech samochodów. W jednej z limuzyn znajdował się sam prezes, w drugiej – prywatna ochrona.

O bezpieczeństwo w trakcie przejazdy dbał również radiowóz, w którym znajdowali się policjanci w pełnym umundurowaniu. Tuż obok nich jechała dość tajemnicza szara limuzyna.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Według "SE" w czwartym pojeździe przebywali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

Policyjne źródło wyjawiło dziennikowi, że kryminalni stale ochraniają prezesa. Gdy Kaczyński przekracza granicę Żoliborza, wicepremiera "przejmować" mają śródmiejskie komendy rejonowe.

Od dziś zakupy w 1500 placówkach Rossmanna będą wyglądać inaczej. Prawdziwa rewolucjaOd dziś zakupy w 1500 placówkach Rossmanna będą wyglądać inaczej. Prawdziwa rewolucjaCzytaj dalej

Prezes nie ufa SOP

Ze względu na pełnioną funkcję wicepremiera Jarosławowi Kaczyńskiemu przysługuje ochrona ze strony Służby Ochrony Państwa. "Super Express" donosi jednak, że prezes zdecydował, że o jego bezpieczeństwo dbać będzie nadal firma GROM Group, z której usług korzysta od lat.

Wysoki rangą oficer z Biura Ochrony Rządu miał przekazać dziennikowi, że lider obozu rządzącego nie darzy SOP zaufaniem.

Ze wspomnianą firmą Kaczyński współpracuje od 2010 roku. GROM Group zostało założone przez dwóch emerytowanych snajperów z widniejącej w nazwie jednostki wojskowej. Spółka zatrudnia m.in. byłych komandosów oraz oficerów ze służb specjalnych.

Funkcję wiceprezesa Rady Ministrów szef Prawa i Sprawiedliwości pełni od 6 października 2020 roku.

źródło: SE

Kamil Durczok od tygodni nie może wyjść z choroby. Ujawnił, w jakim jest stanieKamil Durczok od tygodni nie może wyjść z choroby. Ujawnił, w jakim jest stanieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: