Jarosław Kaczyński już niedługo może zrezygnować z kierownictwa w PiS.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWSŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Kaczyński ostatecznie odda władzę w PiS? Media podały konkretną datę, to szybciej, niż mogło się wydawać

Jarosław Kaczyński już niedługo może zrezygnować z kierownictwa w PiS, uważają polskie media. Co więcej, taką ewentualność biorą pod uwagę również członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Niewykluczone, że decyzja prezesa może być warunkowana wynikiem tegorocznych wyborów prezydenckich.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, że szef Prawa i Sprawiedliwości rozważa zmiany we władzach partii, czego dowodzi m.in. zapowiedzenie zwołania kongresu, a także wybory zarządów okręgowych, powiatowych i gminnych PiS. Informację tę za pośrednictwem Twittera potwierdził choćby członek partii rządzącej, pełniący funkcję przewodniczącego komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Andrzej Duda nie odpuszcza ws. LGBT. Grzmi na wiecu, okropne, oskarżycielskie słowaAndrzej Duda nie odpuszcza ws. LGBT. Grzmi na wiecu, okropne, oskarżycielskie słowaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński z nową funkcją?

Sobolewski na temat kongresu PiS.

Portal "Na Temat", powołując się na Wirtualną Polskę, zwraca uwagę, że jedną z istotnych zmian może być zaproponowanie funkcji wiceprezesa PiS premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Z informacji WP wynika, że zmiany mogą pójść jeszcze dalej, a z kierownictwa partii zrezygnuje Jarosław Kaczyński. Szef Prawa i Sprawiedliwości miałby zostać prezesem Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
2. Pokazała paragon za obiad w Łebie. Może zamknąć usta całym tłumom

Niewykluczone, że na decyzję Kaczyńskiego fundamentalny wpływ będzie miał wynik drugiej tury wyborów prezydenckich. "Zmiany są potrzebne w wielu dziedzinach. Potrzeba ich – nie ukrywam tego – także w naszych szeregach. Ale podstawowym, koniecznym warunkiem, który musimy spełnić, by do tych zmian doprowadzić, jest wygranie wyborów prezydenckich", pisał w liście do członków partii rządzącej prezes, cytowany przez natemat.pl.

Wskazano, że zdania polityków PiS wobec możliwej rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego są podzielone. Część z nich ma popierać możliwość zmian i oddania władzy młodszym. Inni wskazują, że na zejście ze świecznika prezesa jest zdecydowanie za wcześnie.

Niewykluczone, że po wyborach prezydenckich, niezależnie od wyniku Andrzeja Dudy, czekać będzie nas rekonstrukcja rządu. Jak wskazuje "Na Temat", pod uwagę brane jest również rzekomo przyspieszenie wyborów parlamentarnych. Większość członków PiS uważa jednak ten wariant za zbyt ryzykowny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów
  2. Z ostatniej chwili: ogromna ewakuacja w Legionowie. Ewakuują bloki i domy
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Jest najnowszy, ważny sondaż. PiS odnotował spadek tuż przed drugą turą wyborów
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: natemat.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News