Jarosław Jakimowicz ostro o "Patointeligencji". Aktor nie przebierał w słowach.. facebook.com/profile.php?id=100028159642605
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100028159642605
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Grudnia 2019

Jakimowicz nie przebierał w słowach o "Patointeligencji". Nowy gwiazdor TVP wysłałby młodego rapera do wojska

Jarosław Jakimowicz ostro o "Patointeligencji" rapera o pseudonimie artystycznym "Mata". Aktorowi wyraźnie nie przypadł do gustu ten utwór i w wypowiedzi na jego temat nie przebierał w słowach. Nowy gwiazdor TVP uważa, że nastolatkowi potrzebna jest dyscyplina i wysłałby go do wojska.

Michał "Mata" Matczak to 19-letni raper, którego utwór robi prawdziwą furorę w serwisie YouTube i w kilka dni ma ponad 5 mln wyświetleń. Piosenka pt. "Patointeligencja" wywołuje sporo kontrowersji i skrajne emocje. Jednym z jego krytyków jest Jarosław Jakimowicz. Aktor, głównie znany z "Młodych wilków" i ostatnich występów w TVP, uważa, że nastolatkowi potrzebna jest dyscyplina i wysłałby go do wojska.

- Mam dwóch synów: 19-letniego i 15-letniego. Żaden z nich nie posługuje się takim językiem ani nie odnosi się do rodziców w ten sposób, co raper Mata. Rap mi się kojarzył zawsze z muzyką biedy, ulicy, muzyką dla tych, którzy są trochę odrzuceni i nie bardzo mają jakąś przyszłość. A tymczasem tu mamy bananowego chłopca, który wcale nie żyje na ulicy - mówi "Faktowi" Jarosław Jakimowicz.

Były poseł PiS usłyszał zarzuty. Miał kraść ubrania dla ubogich, żeby zebrać pieniądze na kampanię wyborcząByły poseł PiS usłyszał zarzuty. Miał kraść ubrania dla ubogich, żeby zebrać pieniądze na kampanię wyborcząCzytaj dalej

Jarosław Jakimowicz krytykuje Matę, autora "Patointeligencji"

Jakimowicz potępia zachowanie młodego rapera i to, o czym rapuje w piosence oraz jest wyraźnie zgorszony całą sytuacją. Aktor uważa, że utwór "Patointeligencja" pokazuje "ewidentne braki w wychowaniu tego młodzieńca". Przypomnijmy jednak, że Jarosław Jakimowicz w przeszłości sam nie należał do świętych i zasłynął licznymi skandalami, romansami i akcjami w popularnym reality show "Big Brother VIP", którego był uczestnikiem i zwycięzcą. W młodości, za czasów "Młodych wilków", także uchodził za zbuntowanego i ostrego chłopaka, który posługiwał się wulgarnym językiem i nie stronił od alkoholu. Dziś 50-latek, wraz z wiekiem, trochę się uspokoił. Został nawet nową twarzą Telewizji Polskiej, gdzie prowadzi poranny program "Pytanie na śniadanie ekstra". Jednak o niektórych rzeczach TVP raczej woli milczeć i nie przypominać. On sam także po latach unika rozmów o swojej burzliwej przeszłości, ale obecna skrucha i wstyd nie wymazuje tego z jego życiorysu. Jak widać aktor sam do najgrzeczniejszych nie należał, to jednak nie przeszkadza mu w krytykowaniu innych.

- To jest jego jakiś chory bunt. Jest z dobrego domu, a udaje gangsta. Ja bym go posłał do wojska! - dodaje w rozmowie z "Faktem" Jakimowicz.

19-letni Michał "Mata" Matczak nie pochodzi z blokowiska, w życiu nie zaznał biedy, wykluczenia czy patologii w domu. Wręcz przeciwnie - sam rapuje, że zawsze miał "podłogę prezentów", "wczasy pod palmami" oraz "jacuzzi i trzy piętra". Młody raper pochodzi z inteligenckiej rodziny. Jest bowiem synem profesora prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

O czym jest "Patointeligencja" i co można przez to rozumieć?

Utwór opowiada głównie o młodzieży z dobrych, bogatych domów, wychowywanej pod przysłowiowym kloszem i uczęszczającej m.in. do prywatnych czy katolickich szkół. Poczucie krzywdy, którą wyrządzają im rodzice, tworząc zbyt wygodne i cieplarniane warunki, pcha ich nierzadko do ryzykownych, niemal destrukcyjnych zachowań i chęci buntu. Nie raz słyszy się o rozwydrzonej, złej młodzieży, i nie zawsze mowa tutaj o tej z patologicznych rodzin. Często do zdemoralizowanego, niegrzecznego stylu bycia a nawet niemoralnych postępowań dochodzi u dzieci i młodzieży pochodzącej właśnie z dobrych domów, o czym rzadko się mówi. W ruch idą często także narkotyki, głównie te droższe. I choć z zewnątrz i z pozoru mogą wyglądać na przedstawicieli młodej inteligencji, to ich zachowania wewnątrz grupy noszą silne znamiona buntu i patologii. Stąd właśnie określenie patointeligencja.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Lech Wałęsa pochwalił się wyjątkowym listem. Po wyjściu ze szpitala dotarły do niego niecodzienne życzenia

4. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"

5. Zbigniew S. może spędzić w więzieniu nawet 15 lat. Usłyszał bardzo poważne zarzuty

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów