Jarosław Jakimowicz. Wikimedia/Ja FrytaŹródło: Wikimedia/Ja Fryta
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 30 Września 2020

Jarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazał

Jarosław Jakimowicz, aktor znany głównie ze swojej roli w "Młodych wilkach" stał się również ostatnio ważnym gościem TVP. Mężczyzna wypowiada się na wizji o sprawach dotyczących polityki i społeczeństwa, uruchomił się również w mediach społecznościowych. Ostatnio na swoim Instagramie pokazał coś, czego nikt się nie spodziewał i nawiązał do dawnych tradycji leczniczych. Czy słusznie?

"Chyba bym umarła" - pisze jedna z internautek pod wpisem Jakimowicza.

Jarosław Jakimowicz znów odpłynął w TVP Info i pokazał, na co go stać. Co z kulturą osobistą? Jarosław Jakimowicz znów odpłynął w TVP Info i pokazał, na co go stać. Co z kulturą osobistą? "Rozjadę ją w sądzie jak żabę"Czytaj dalej

Jarosław Jakimowicz: polecam tę terapię

Zdjęcie aktora przedstawia go podczas tzw. hirudoterapii. Metoda ta znana jest od starożytności i niegdyś służyła jako remedium na wszystkie choroby. Jest to leczenie się z pomocą... pijawek. Pierścienice przyssawają się do ciała, wpuszczają do krwi swoją ślinę i karmią się nią. Po bytności pijawek pozostają niewielkie blizny, które niedługo potem znikają.

Wiecie, czyją córką jest znana z TVN Dorota Szelągowska? Ma szalenie popularną matkę, wielu fanom umknęłoWiecie, czyją córką jest znana z TVN Dorota Szelągowska? Ma szalenie popularną matkę, wielu fanom umknęłoCzytaj dalej

Jakimowicz przypomniał swój wpis sprzed roku, w którym pisał: "HIRUDOTERAPIA zgoogluj a będziesz w szoku w jakich przypadkach pomaga!! profesjonalnie i bezpiecznie. Pierwszy raz robiłem rok temu, ale teraz polecam tylko w Esse - dla zdrowia. w akcji lek. med. JAN SKORUPSKI i pijawki".

Instagram - Jarosław Jakimowicz

Czy hirudoterapia jest bezpieczna?

Na stronie ABC Zdrowie możemy przeczytać: "hirudoterapia to leczenie pijawkami, które są hodowane w sterylnych warunkach. Pijawki lekarskie są pasożytami żywiącymi się krwią kręgowców. Mogą jednorazowo wessać 10-15 ml krwi. Ślina pijawek zawiera hirudynę – substancję, która zapobiega krzepnięciu krwi, a także specyficzną histaminę powodującą rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Przyssanie się pijawki do skóry jest bezbolesne, później pojawia się swędzenie i obrzęk. Przystawianie pijawek znane jest od starożytności i obecnie wraca do łask".

Wielu specjalistów przestrzega jednak przed tą metodą - jest ona niebezpieczna dla osób cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi i podobne choroby.

"Jest to metoda obarczona ryzykiem, ze względu na możliwość przenoszenia chorób i pasożytów – chociaż większość wykorzystywanych w tym celu zwierząt w krajach rozwiniętych gospodarczo pochodzi ze sterylnych hodowli" - możemy przeczytać o hirudoterapii, zdania są więc podzielone.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Rewolucyjny przepis na placki ziemniaczane. Bajecznie proste i nieziemsko pyszne
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

źródło: [gwiazdy.wp.pl]

Poruszające, bardzo prywatne wyznanie Mateusza Morawieckiego. Ujawnił, jak wyglądały ostatnie chwile ojcaPoruszające, bardzo prywatne wyznanie Mateusza Morawieckiego. Ujawnił, jak wyglądały ostatnie chwile ojcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
  2. Pilnie zwołano sztab kryzysowy w Warszawie. "Sytuacja jest bardzo poważna"
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News