Jarosław Jakimowicz i jego dziwne opinie. Kadr "W Kontrze"
Źródło: Kadr "W Kontrze"
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 16 Listopada 2020

Jarosław Jakimowicz wypalił do medyka na wizji, włos jeży się na głowie. Znów nie umiał się zachować?

Jarosław Jakimowicz gościł w swoim programie w TVP Info ratownika medycznego. Mężczyzna z powodu fatalnego wyposażenia polskich szpitali, postanowił z własnej kieszeni zakupić moto-ambulans, po to, by móc posługiwać się nim w pracy. Prezenter w pokrętny sposób zachwalał taką postawę.

W programie publicystycznym "W kontrze" emitowanym przez TVP Info, który Jarosław Jakimowicz prowadzi razem z Magdaleną Ogórek, prowadzący połączyli się z medykiem. Mężczyzna zmuszony został do zakupu sprzętu niezbędnego w pracy z własnej kieszeni. To nie skłoniło jednak gospodarzy programu do krytykowania władzy za taki stan rzeczy. Jedynie zachwalali oni bohaterstwo ratownika medycznego.

Kiedy przekazywanie fałszywych treści zostanie w końcu ukrócone? Kiedy przekazywanie fałszywych treści zostanie w końcu ukrócone? "Wiadomości" TVP znowu o targach dzieci dla gejówCzytaj dalej

Jarosław Jakimowicz i jego pokrętne opinie

Krytyczna sytuacja epidemiczna przerosła większość polskich szpitali. W wielu placówkach wciąż nie ma specjalistycznego sprzętu. Po respiratorach zamówionych przez byłego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, zostało już tylko wspomnienie. Każdy dzień obfituje w kolejne informacje o braku łóżek czy ambulansów.

Ujawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeUjawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeCzytaj dalej

Nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko miała się unormować. Gdy obserwuje się, na jakie cele przeznaczane są kolejne dotacje rządowe, niejednemu otwiera się w kieszeni nóż. Ostatnie dni udowodniły, że może i nie stać nas na zapewnienie odpowiedniego sprzętu dla medyków, ale na pewno mamy wystarczającą ilość pieniędzy, by wesprzeć finansowo gwiazdy sceny disco polo.

Problemu dotyczącego trudnej sytuacji w polskich szpitalach zdaje się nie dostrzegać Jarosław Jakimowicz, który w programie publicystycznym "W kontrze" przeprowadzał wywiad z jednym ze stołecznych ratowników medycznych.

Aktor, który od niedawna jest jednym z naczelnych zwolenników rządu Prawa i Sprawiedliwości wśród polskich celebrytów, w dość pokrętny sposób zinterpretował słowa swojego rozmówcy na temat zakupienia przezeń sprzętu medycznego, niezbędnego do pracy ratownika.

Czym jest bohaterstwo?

W publicystycznym programie TVP Info, który Jarosław Jakimowicz prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek, prowadzący skontaktowali się z jednym z warszawskich ratowników medycznych. Opowiedział on widzom "W kontrze" o swojej wymagającej pracy.

Agata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychAgata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychCzytaj dalej

Ratownik medyczny mówił Jarosławowi Jakimowiczowi o zakupieniu z własnej kieszeni moto-ambulansu, którego brakowało na wyposażeniu szpitala. Dzięki niemu medyk może dotrzeć do potrzebujących w bardzo krótkim czasie, co często decyduje o uratowaniu życia pacjenta. Choć sytuacja, gdy pracownik szpitala jest zmuszony do wyłożenia pieniędzy na sprzęt medyczny niezbędny do pracy, może wydawać się porażką polskiej służby zdrowia, prowadzący "W kontrze" przedstawili to zgoła inaczej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Biedronka zaliczyła potężną wtopę. Nie zostawili na sieciówce suchej nitki
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

– Jeździsz na co dzień do chorych, schorzeń i różnych urazów, ale teraz to jest twój pomysł. Motor kupiłeś za własne pieniądze, ciebie nikt nie dotuje i jesteś wolontariuszem i pomagasz, jeżdżąc teraz tym ambulansem, moto-ambulansem, w ratowaniu życia ludzkiego – skomentował słowa ratownika Jarosław Jakimowicz.

Aktor znany z występu w "Młodych wilkach" podkreślał, że jego rozmówca jest dla niego prawdziwym bohaterem. Słowa Jarosława Jakimowicza wyraźnie potwierdzała również Magdalena Ogórek, która nie wyglądała na poruszoną tak dziwnym wydźwiękiem wypowiedzi współgospodarza programu, szczególnie w okolicznościach, jakie panują obecnie w polskich szpitalach.

Słowa Jarosława Jakimowicza wzbudziły kontrowersje wśród internautów. Fragment programu TVP Info, wielokrotnie udostępniany na Twitterze, trafia do coraz szerszego grona odbiorców. Komentatorzy zastanawiają się, czy było to celowe zagranie ze strony prowadzącego, czy też niezamierzona wpadka.

źródło: twitter.com/TOPTVPINFO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakane
  2. Kulinarne mistrzostwo - ziemniaki pieczone w piekarniku, które smakują jak z ogniska. Od razu poczujesz smak beztroskich, wakacyjnych chwil
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych
  6. Trwa akcja. Na ziemię spadł meteoryt. W popularnym w Europie regionie tysiące osób wstrzymało oddech
  7. Masowe wycinanie lasów w Amazonii może mieć katastrofalne skutki. Zaskakujący apel naukowców