. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Kwietnia 2020

Ujawniono nagranie Jarosława Gowina. Nikt nie powiedziałby tego na głos

Jarosław Gowin w ostatnich dniach pozostaje na świeczniku. Powodem jest konflikt między jego ugrupowaniem a Prawem i Sprawiedliwością, dotyczący daty i przebiegu wyborów prezydenckich. Właśnie ujawniono nagrania, na których wicepremier dobitnie wyraża swoje zdanie na ten temat.

Od kilku dni media żyją sporem na linii Porozumienie - Prawo i Sprawiedliwość. Gowin miał jednoznacznie sprzeciwić się przeprowadzaniu wyborów prezydenckich 10 maja.

- Nie czas na gry polityczne. Proponuję zmianę Konstytucji: 7-letnia kadencja prezydenta bez możliwości reelekcji. Jednocześnie wydłużenie kadencji @AndrzejDuda o 2 lata i przeprowadzenie wyborów po epidemii. To wybór za życiem lub za śmiercią - napisał na swoim Twitterze.

Za chwilę spotkanie ostatniej szansy ws. wyborów. Przeciwny nim Gowin na dywaniku u prezesa, dzieje sięZa chwilę spotkanie ostatniej szansy ws. wyborów. Przeciwny nim Gowin na dywaniku u prezesa, dzieje sięCzytaj dalej

Teraz dziennikarzom TVN24 udało się dotrzeć do nagrań, na których wicepremier mówi dobitnie o tym, jak widzi sytuację.

Jarosław Gowin: Państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące

1 kwietnia Gowin odbył telekonferencje z reprezentantami Związku Miast Polskich.Udział w niej brali m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Rozmówcy Gowina zaproponowali wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który obligowałby do przełożenia terminu wyborów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ponad 70-letnia staruszka miała zostać złapana przez policjantów na cmentarzu w Poznaniu. Przykra sytuacja
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

- Być może polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, może trzy miesiące. Ale na pewno nie dłużej - miał powiedzieć Gowin.

- Dlatego trzeba myśleć o rozwiązaniach bardziej złożonych niż samo wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Chociaż niewątpliwie takie wprowadzenie jest punktem wyjścia - mówił lider Porozumienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Do Biedronki czy Lidla udaj się jak najszybciej. Niebawem może być niebezpiecznie
  4. Dyskretna, absurdalna cenzura w TVP. Wszystko wyszło na jaw
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News