Janusz Sanocki w śpiączce farmakologicznej. Koledzy partyjni proszą o modlitwę.. Wikimedia Commons/Futurhit12Źródło: Wikimedia Commons/Futurhit12
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 2 Grudnia 2020

B. poseł w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Tragiczne doniesienia, koledzy proszą o modlitwę

Janusz Sanocki, były poseł z ramienia Kukiz'15, przebywa w tym momencie w śpiączce farmakologicznej. Na koronawirusa choruje od około połowy listopada, a teraz czynności oddechowe zastąpił mu respirator. Jego partyjni koledzy proszą o gorąco modlitwę za życie i zdrowie chorego.

  • Janusz Sanocki, były poseł Kukiz'15 o swojej chorobie poinformował 19 listopada w mediach społecznościowych.
  • Odtego momentu minęło już dużo czasu i okazało się, że były poseł trafił pod respirator.
  • Teraz przebywa w śpiączce farmakologicznej.
  • Koledzy z partii proszą o modlitwę w jego intencji.

To nie pierwsza osoba związana niegdyś z polityką, która ucierpiała przez COVID-19. Oby Sanocki miał więcej szczęścia niż choćby były senator PiS, Stanisław Kogut.

Janusz Sanocki pod respiratorem. Były poseł walczy o życie

Do TVP powraca uwielbiany przez widzów program. Jest oficjalna data premieryDo TVP powraca uwielbiany przez widzów program. Jest oficjalna data premieryCzytaj dalej

Janusz Sanocki znany jest głównie z działalności opozycyjnej w PRL i samorządowej - w latach 1998-2001 był burmistrzem Nysy, a potem funkcjonował jako radny powiatu nyskiego. Działał wcześniej m. in. w Unii Polityki Realnej, po rozpadzie partii przez dłuższy czas pozostawał bezpartyjny i w taki sposób próbował swoich sił w wyborach do Sejmu, bez powodzenia.

Partia Kukiz'15 była dla niego szansą na ponowne spróbowanie swoich sił w wielkiej polityce. Partia nie przyjęła go w swoje szeregi, ale próbował z jej ramienia startować w wyborach. Sanocki bardzo popierał postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, który wkrótce stał się głównym hasłem partii słynnego muzyka. 

Był posłem VIII kadencji (od 2015 do 2019 roku). W tym czasie zdążył założyć koło poselskie wraz z Liroyem i Jerzym Jachnikiem o nazwie Przywrócić Prawo. W następnych wyborach startował już bez powodzenia. 

19 listopada w mediach społecznościowych poinformował o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i chorował od tego czasu. Jak się okazało, nie tylko podłączono go do respiratora, ale dla jego bezpieczeństwa wywołano również stan śpiączki farmakologicznej.

Roman Giertych nagrany w szpitalu, jest taśma. Roman Giertych nagrany w szpitalu, jest taśma. "GW" wszystko ujawniaCzytaj dalej

Z prośbą do wyborców Kukiz'15 zwrócili się zdruzgotani dawni koledzy z ław poselskich Sanockiego.

"Janusz przez 40 lat walczył o innych. Teraz potrzebuje nas"

Na swoim Facebooku post z prośbą o modlitwę za Sanockiego zamieścił Tomasz Jaskóła, również były poseł z ramienia Kukiz'15, który pracował w Sejmie w tym samym czasie, co Sanocki. Przekleił on prośbę o modlitwę od innego byłego posła, Jerzego Jachnika, który pisał:

- Proszę o modlitwę za posła VIII Kadencji Sejmu RP Janusza Sanockiego. Janusz przez 40 lat walczył o innych. Teraz potrzebuje nas. W dniu wczorajszym stan Janusza Sanockiego znacznie się pogorszył. Wczoraj został przewieziony ze szpitala w Opolu do Kędzierzyna Koźla. Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Janusz bądź silny i przetrwaj.

- Wierzących proszę o modlitwę a niewierzących o trzymanie kciuków za powrót do zdrowia Janusza... - można było za to przeczytać we wpisie Pawła Kukiza.

Z podobną prośbą zwrócił się do swoich wyborców również Marek Jakubiak

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Nasz kolega poseł Janusz Sanocki walczy z Covidem jest w śpiączce pod respiratorem. Janusz bądź silny! - pisał. 

źródło: [rmf24.pl]

Żałoba w rodzinie aktora Polsatu. Stracił najbliższą osobę, Żałoba w rodzinie aktora Polsatu. Stracił najbliższą osobę, "zbyt rzadko mówiliśmy sobie kocham cię"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: