Janusz Dzięcioł nie żyje. Na co przeznaczył główną nagrodę z Big Brothera?. youtube.com/tvnpl
Źródło: youtube.com/tvnpl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Grudnia 2019

Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy

Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej polskiej edycji popularnego reality show "Big Brother", zginął w zeszły piątek w wypadku na przejeździe kolejowym w Grudziądzu. Bliscy, sąsiedzi i osoby, które pamiętają go z telewizji, wspominają go jako bardzo pozytywnego, sympatycznego i spokojnego człowieka. Historią jego osoby jakiś czas temu podzielił się sam "Big Brother" na swojej stronie internetowej.

- Od strażnika miejskiego do polityka – tak w dużym skrócie można podsumować karierę Janusza Dzięcioła - czytamy na stronie polskiego "Big Brothera".

W 2001 roku twarz Janusza Dzięcioła była jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. "Big Brothera" znał i oglądał wówczas prawie każdy, a systematycznie i z zapartym tchem losy uczestników śledziło ponad 4 miliony osób w kraju. W tym wielu sympatyków Pana Janusza, którzy kibicowali mu do samego końca i razem z nim cieszyli się później z jego wygranej. Wróżono mu nawet świetlaną przyszłość w polskim show-biznesie oraz polityce.

Wielu z nas choruje na SIBO i nie ma o tym pojęcia. Nieleczone jest niebezpieczneWielu z nas choruje na SIBO i nie ma o tym pojęcia. Nieleczone jest niebezpieczneCzytaj dalej

Janusz Dzięcioł - na co przeznaczył główną nagrodę z Big Brothera?

Zwycięzca pierwszej edycji "Big Brother" - Janusz Dzięcioł, zdobył serca widzów głównie swoją szczerością, normalnością i spokojem. Wyróżniał się spośród pozostałych uczestników show także wiekiem - był sporo starszy od swoich kolegów z Domu Wielkiego Brata. Jak jego życie zmieniło się po wygraniu programu? Czy pozostał w blasku fleszy, czy powrócił do dawnego życia? I na co przeznaczył wygraną?

Janusz Dzięcioł nie mógł nacieszyć się zbyt długo z wygranej, bowiem niedługo po opuszczeniu programu stan jego zdrowia uległ pogorszeniu - doznał zawału. Zaś za wygrane pieniądze Janusz Dzięcioł wybudował dom dla rodziny, kupił samochód i wyprawił wesele swojej jedynej córce. Wyznał to w ostatnim wywiadzie w Dzień Dobry TVN. Postanowił zatem wydać pieniądze na bardziej przyziemne, rodzinne cele niż szaleństwo, zabawa czy podróże, czym mógł się cieszyć przez lata i korzystać z życia pęłną parą.

Janusz Dzięcioł natomiast, prócz poświęcenia się rodzinie, zaangażował się także w politykę i został posłem na Sejm VI i VI kadencji. W 2016 roku Dzięcioł definitywnie zakończył swoją trwającą ponad 10 lat przygodę z polityką i rozpoczął pracę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu, gdzie spełniał się jako rzecznik prasowy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Nie żyje wokalistka kultowego zespołu, Marie Fredriksson

4. Wielu z nas choruje na SIBO i nie ma o tym pojęcia. Nieleczone jest niebezpieczne

5. Mocne słowa o życiu prywatnym Marty Kaczyńskiej. Profesor nie pozostawiła na niej suchej nitki

6. Nowe informacje o porannej tragedii w Polsce, której nikt nie przeżył, ścinają z nóg. Chodzi o wiek ofiar