Janusz Dzięcioł. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 12 Lipca 2020

Ujawniono okoliczności tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła z "Big Brothera". Właśnie zakończyło się śledztwo

Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu Big Brother oraz poseł na Sejm VI i VII kadencji w latach 2007–2015 zginął w tragicznym wypadku samochodowym 6 grudnia zeszłego roku. Właśnie zakończyło się śledztwo prokuratury w tej sprawie.

Sprawą zajmuje się również Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Możliwe, że w wyniku jej prac dojdzie do zmian w organizacji przejazdu kolejowego w Białym Borze.

Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?Czytaj dalej

Janusz Dzięcioł (1953 - 2019)

Do wypadku doszło 6 grudnia 2019 roku. Dzięcioł kierował samochodem, z nieznanych przyczyn jednak nie zatrzymał się, by przepuścić nadjeżdżający z dużą prędkością pociąg. Mężczyzna zginął na miejscu po tym jak pojazdy zderzyły się ze sobą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. Dzisiaj będziesz mógł zrobić zakupy, jednak nie we wszystkich miejscach. Ważne informacje dla klientów

Przejazd w Białym Borze, na którym zginął Janusz Dzięcioł uchodził wśród okolicznych mieszkańców za bardzo niebezpieczny. Był też dobrze znany Dzięciołowi, ponieważ znajdował się blisko jego domu. - Sugerowałem, zresztą on mówił też od tym od jakiegoś czasu, że trzeba zamknąć dwa przejazdy przez tory do naszej miejscowości, bo one nie są do końca bezpieczne - mówił sołtys Białego Boru Jerzy Czapla.

Teraz prokuratura w Grudziądzu publikuje wyniki śledztwa na temat wypadku - Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu - mówi w rozmowie z gazetą Polska The Times Agnieszka Reniecka, prokurator rejonowa. Śledztwo wykazało również, że wszystkie pojazdy biorące udział w wypadku były sprawne.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: WP.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News