Janina Ochojska. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Maja 2020

Rozczulające słowa Janiny Ochojskiej o walce z rakiem. Udało jej się pokonać chorobę

Janina Ochojska opowiedziała o wygranej walce z chorobą nowotworową. "To znaczy, że jestem jeszcze potrzebna, że jeszcze mam coś do zrobienia. Tak to traktuję", wyznała w rozmowie na antenie RMF FM. Odniosła się także do sytuacji polskiej służby zdrowia i skutków epidemii.

Przypomnijmy, że o swojej chorobie poinformowała w kwietniu ubiegłego roku. Po otrzymaniu mandatu do Parlamentu Europejskiego rozpoczęła leczenie. Teraz założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej postanowiła opowiedzieć w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem o tym, jak się czuje po wygraniu walki z nowotworem.

- Jest to coś wspaniałego, jest to też jakaś szansa, bo tak jak ludzie zadają sobie pytanie, kiedy zachorują na raka ‘dlaczego ja’, to jest to pytanie bez sensu, bo na to pytanie nie ma odpowiedzi. Natomiast na pytanie ‘dlaczego ja dostałam tę szansę i wyzdrowiałam’ jest odpowiedź - to znaczy, że jestem jeszcze potrzebna, że jeszcze mam coś do zrobienia. Tak to traktuję - wyznała. W dalszej części rozmowy poruszono temat stanu polskiej służby zdrowia w czasie epidemii.

Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładaćNajnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładaćCzytaj dalej

Janina Ochojska: "Służba zdrowia od wielu lat jest w zapaści"

- Na początku lekarze, pielęgniarki nie mieli maseczek, nie mieli rękawiczek, nie mieli odzieży ochronnej - powiedziała. Przyznała, że podczas gdy wirus zbierał co raz większe żniwo sytuacja ta uległa zmianie, ale nie odczuła wyraźnego pogorszenia opieki onkologicznej. Zwróciła jednak uwagę na trudną sytuację, w jakiej znaleźli się inni pacjenci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mieszkańcy przypadkowo dowiedzieli się o pomyśle kurii na biznes. Zaczęto dewastować teren
2. 85% Polaków chce, by księża płacili podatki. A Ty?

- Przyjmowano mniej pacjentów, zwłaszcza takich, których leczenie oceniano jako takie, które można na jakiś czas odłożyć. Czy tak było na pewno, czy można je było odłożyć, tego nikt nie wie. Wiem i wiedzą też pacjenci, którzy leczą się na choroby nowotworowe, że to walka z czasem. W momencie, kiedy nie ma leczenia rak się rozwija. W każdej godzinie, każdego dnia rośnie. - oceniła, cytowana przez rmf24.pl. Zdaniem prezes PAH "służba zdrowia od wielu lat jest w zapaści". - Koronawirus w pewnym sensie ją dobił - stwierdziła. 

Europosłanka wyraziła zaniepokojenie na temat skutków, jakie niesie za sobą epidemia: - Koronawirus spowodował już bardzo duże zbiednienie - ono będzie na pewno jeszcze postępowało. W przyszłym roku szkolnym zapotrzebowanie na dożywianie dzieci będzie o wiele większe - podkreśliła.

-ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Jest decyzja, otwierają granice, znoszą kwarantannę, podali datę. Zaskakująca wiadomość we włoskich mediach

Źródło: rmf24.pl