Janina Ochojska w ostrych słowach skomentowała deklaracje Andrzeja Dudy.. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Lipca 2020

Pilny apel Janiny Ochojskiej do Andrzeja Dudy. Nie wytrzymała, ma dość i oczekuje konkretnych deklaracji

Janina Ochojska za pośrednictwem mediów społecznościowych skierowała ważny i pilny apel do Andrzeja Dudy. Chodzi o ostatnią wypowiedź prezydenta podczas debaty TVP w Końskich. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował wówczas, że żadne szczepienia nie powinny być obowiązkowe.

Kończąca się kampania prezydencka została zwieńczona dwoma, osobnymi debatami kandydatów na urząd głowy państwa. Debata TVP w Końskich dla Andrzeja Dudy stała się jednak pasmem wpadek. Zaskakujące doniesienia o mieszkańcach gminy, którzy okazali się politykami Zjednoczonej Prawicy, obiegły opinię publiczną. Warto przypomnieć, że przedstawiciela prawicy oskarżono też o czytanie z promptera. Nie były to jednak jedynie gafy, jakie popełnił rywal Rafała Trzaskowskiego.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Janina Ochojska komentuje wpadkę Andrzeja Dudy

- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - deklarował Andrzej Duda podczas debaty TVP w Końskich. Słowa te wywołały reakcję Janiny Ochojskiej, która w młodości zachorowała na polio.

"W 1955 roku mając 6 miesięcy zachorowałam na polio. Tego samego roku w USA zaczęły być wprowadzane pierwsze skuteczne szczepionki, w Polsce kilka lat później [...]. ONZ rozpoczął globalną akcję mającą na celu pokonanie polio, w ciągu niecałych 20 lat udało się tego dokonać na 4 kontynentach.W Polsce nie zdiagnozowaliśmy polio od 1984 roku dzięki obowiązkowym szczepieniom" - rozpoczyna swój wpis na Facebooku, Janina Ochojska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Stało się. Niemcy ograniczają wjazd dla Polaków. Jest reakcja polskiego rządu

Janina Ochojska w ostrych słowach skrytykowała deklaracje Andrzeja Dudy. "Tylko dzięki obowiązkowym szczepionkom nie umieramy na gruźlicę, odrę, polio czy ospę. Ale to może się zmienić, jeśli będzie Pan dawał wprost antyzdrowotne wypowiedzi. Ludzie Pana słuchają i tak jak w przypadku słów o tym, że LGBT to nie są ludzie — wszystkie późniejsze próby sprostowań są bez znaczenia, jeśli słowo się rzekło, narracja jest kontynuowana, a przytaczanie Pańskich słów jest według Pana manipulacją" - tłumaczy europarlamentarzystka.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda uważa, że doszło do zmanipulowania jego wypowiedzi. Usprawiedliwienie to jest dość zaskakujące, ponieważ słowa te były wypowiedziane na żywo. Przedstawiciele mediów również cytowali pełne oświadczenia prezydenta Polski. "Stop manipulacji! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa" - deklaruje polityk PiS-u na Twitterze. Krótki wpis okazał się kolejną wpadką, ponieważ nie istnieje szczepionka na szkarlatynę. Sytuacja to może wpłynąć na sondaże, a ostatecznie na wynik II tury wyborów.

Link do apelu Janiny Ochojskiej możecie znaleźć TU.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od lipca zmiany w 500 plus. Kto musi ponownie złożyć wniosek, a kto nie?
  2. Pilne: GIS wycofuje produkty ze sprzedaży. Kawałki plastiku w popularnych batonach
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. iPhone 12 jednak wcześniej? Kolejna zmiana premiery flagowca od Apple

Źródło: [Facebook/Janina Ochojska]