Żona Jana Szyszko. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Stycznia 2020

Na mównicę u Rydzyka nagle wyszła wdowa po profesorze. Zaczęła oskarżać Jacka Kurskiego

Jan Szyszko, profesor nauk leśnych, były minister środowiska i parlamentarzysta PiS zmarł 9 października ub.r., na kilka dni przed wyborami. Wdowa po zmarłym ministrze oskarża Jacka Kurskiego i ludzi z bliskiego otoczenia męża. Padły mocne słowa i zarzuty. "Najgorsze ciosy były od swoich".

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założonej przez o. Tadeusza Rydzyka, odbyło się sympozjum "Oblicza ekologii". Wydarzenie zostało zorganizowane ku czci Jana Szyszki, zmarłego w zeszłym roku, na kilka dni przed wyborami. W pewnym momencie na mównicę wyszła wdowa po Janie Szyszce i zaczęła oskarżać Jacka Kurskiego, prezesa Telewizji Polskiej.

Jednak nie zostanie uznana za zmarłą. Po 10 latach wraca głośna sprawa zaginionej kobietyJednak nie zostanie uznana za zmarłą. Po 10 latach wraca głośna sprawa zaginionej kobietyCzytaj dalej

Wdowa po Janie Szyszko na mównicy u o. Rydzyka oskarża Kurskiego. "Pilnował, żeby drzwi telewizji były dla męża zamknięte"

Krystyna Szyszko, wdowa po byłym ministrze środowiska Janie Szyszce, podczas sympozjum w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej z żalem do prezesa TVP Jacka Kurskiego opowiedziała o kłopotach i trudnych relacjach jej męża z Kurskim. Profesor miał wielokrotnie natknąć się na mur i wykluczenie ze strony prezesa TVP i od innych z otoczenia, tzw. "swoich".

- Nie wiem, czy państwo wiecie, ale miał zakaz występowania w telewizji publicznej. Miał zakaz do końca, nawet tuż przed śmiercią, przecież to była kampania wyborcza, współpracownicy męża próbowali z dziennikarzami rozmawiać - wyznała Krystyna Szyszko, wdowa po byłym ministrze środowiska.

- Dziennikarze rozkładali ręce, pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte - dodała.

Wdowa po Janie Szyszce oskarżyła także środowisko Zjednoczonej Prawicy o niesprzyjanie jej mężowi. Kobieta stwierdziła przy tym, że "najgorsze ciosy były od swoich".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz otrzymać większy zwrot podatku. Wystarczy w deklaracji ująć jedną rzecz

2. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży