Jan Paweł II. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Listopada 2019

Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala

Jan Paweł II, uznawany jest przez wiele Polek i Polaków, za jedną z najważniejszych postaci w historii kraju. Wizerunku świętego zdają się nie burzyć doniesienia dziennikarzy, dotyczące kwestii krycia przypadków pedofilii w kościele, czy polityki uprawianej w stosunku do słabiej rozwiniętych państw. Choć wielu wierzących zna pontyfikat Wojtyły na pamięć, to niewielu pamięta, że jako pierwszy papież w historii udał się do klubu nocnego.

Historia wizyty Jana Pawła II w klubie nocnym wydaje się wręcz nieprawdopodobna. Nie bez powodu papież był jedynym, który zasiadając na tronie Piotrowym, udał się w takie miejsce. Nigdy więcej do podobnego nie trafił.

Radio Maryja to szczyt góry lodowej imperium Rydzyka. Sieć komórkowa, różańce z agatu i nie tylkoRadio Maryja to szczyt góry lodowej imperium Rydzyka. Sieć komórkowa, różańce z agatu i nie tylkoCzytaj dalej

Jan Paweł II w klubie nocnym

Do nietypowej wizyty doszło, kiedy papież gościł w Dżakarcie. Oczekiwał prezydenta Suharto w pałacu Merdeka. Powietrze nasiąknięte było zapachem kadzidła i goździków.

- Gdy papież z prezydentem wyszli zza zamkniętych drzwi, nadszedł czas na prezenty. Jan Paweł II otrzymał swój niezbyt udany portret z małym dzieckiem na ręku. Mimo to ojciec święty uśmiechnął się, a gospodarze wybuchli śmiechem - opisuje sytuację portal misyjnie.pl, na podstawie książki Marka Lehnerta, "Korespondent".

Następnie miały miejsce występy tancerek.

- Odziane dość przyzwoicie tancerki pląsały w takt dźwięków gamelanu bardzo zmysłowo. […] To, że była to ostatnia wizyta papieża w takim lokalu, było dla nas oczywiste - wspomina autor książki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Prowadzący DDTVN sięgnął dna. Wyśmiewa się z osób, cierpiących na zaburzenia

2. Zamach w Londynie. Mamy nagranie niepokojącego zachowania policji

3. Dostaliście już pensje za listopad? Rzesze Polaków z niższymi kwotami. "Wchodzę na konto, a tam 1,5 tys. mniej"

4. "Stałam się ofiarą". Była żona Wiśniewskiego w końcu przerwała milczenie

5. Były polski prezydent pobiera olbrzymią emeryturę. Ujawniono kwoty

6. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy