Jan Paweł II został znieważony. Wikipedia / Rob Croes (ANEFO)Źródło: Wikipedia / Rob Croes (ANEFO)
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Maja 2020

Zdewastowano pomnik Jana Pawła II w Toruniu. Namalowano nieprzyzwoity obrazek

Jan Paweł II jest postacią, wokół której pojawia się wiele kontrowersji. Jego pomnik w Toruniu został oblany farbą. Sprawą zajmuje się tamtejsza policja, której udało się ująć sprawcę. Jak się okazuje, w momencie zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. Trwa gromadzenie materiału dowodowego obciążającego mężczyznę.

Wśród Polek i Polaków nie brakuje zarówno jego sympatyków, jak i przeciwników. Jeden z nich postanowił dać upust swojej frustracji. W nocy z wtorku na środę wszedł na posąg poświęcony papieżowi. Pokrył żółtą farbą jego twarz. Próbował też narysować nieprzyzwoity rysunek mędzy jego nogami. Jak informuje Polsat News, aresztowany ma jedynie 20 lat. O całym zajściu Straż Miejska została poinformowana około godziny 4 nad ranem.

Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Czytaj dalej

Pomnik Jana Pawła II w Toruniu został oblany farbą

Ku nieszczęściu wandala, został on przyłapany na gorącym uczynku. Jak podaje Polsat News, zdaniem organów ścigania mężczyzna nie znieważał papieża w pojedynkę. Śledczy tłumaczą, że trwa analizowanie toruńskiego monitoringu. W ramach czynności wyjaśniających przesłuchani zostaną też potencjalni świadkowie. Z informacji Polsat News wiemy, że zatrzymany miał aż 1.5 promila alkoholu we krwi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

20-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z doniesień Portal News wynika, że mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące między innymi zniszczenia mienia oraz znieważenia pomnika. W tej sprawie głos zabrał nawet sam prezydent Torunia Michał Zaleski. Jednoznacznie potępił on wyczyny młodego chuligana.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
   2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
   3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
   4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
   5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
   6. Nowe wytyczne w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Źródło: [Polsat News]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News