Jan Paweł II. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Stycznia 2021

Dziewictwo porównane do iPhone'a w książce o Janie Pawle II. Czy podobnych treści będą się wkrótce uczyć polskie dzieci?

Padły konkretne deklaracje. Jan Paweł II w podstawie programowej? Przemysław Czarnek chce, by nauczania papieża o seksualności, przedsiębiorczości i sprawiedliwości społecznej trafiły do szkolnych podręczników. Tymczasem niektóre publikacje z tego zakresu mogą pozostawiać wiele do życzenia.

  • Przemysław Czarnek ponownie zapowiedział dołączenie nauczań Jana Pawła II do podstawy programowej 
  • Deklaracje papieża o seksualności człowieka zostały zawarte m.in. w publikacji „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”
  • Autorka książki, Magdalena Siemion tłumaczy, że nasze ciało należy do Boga i porównuje je do iPhone'a

Magdalena Siemion prowadzi warsztaty z młodzieżą dotyczące teologii seksualności. Dziennikarka jest doktorantką filozofii na Uniwersytecie Papieskim. Co więcej, jest także autorką książki „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”

Padły konkretne deklaracje. Jan Paweł II w podstawie programowej?

Autorka książki w rozmowie z portalem Aleteia.pl wskazuje wprost, że dyskusja o tożsamości człowieka zaczyna się od pytania "kim jesteśmy". Następnie podała, jakim przykładem posługuje się, gdy chce wyjaśnić młodzieży, czym jest inicjacja seksualna. 

- Daję jednemu uczniowi mojego iPhone’a i mówię, że jest jego (oczywiście do przerwy), ale za chwilę chciałabym dać ten sam telefon komuś innemu. Mogę to zrobić? Młodzież się oburza, że nie, bo przecież już go nie mam. Tak samo jest na poziomie ciała – jeśli oddajemy się komuś, to przecież nie możemy oddać się tak samo drugiej czy piątej osobie - komentowała dla katolickiego medium. 

 - Dar ma zasadę wyłączności. Nie ma, że mi się znudziło, czy jest źledaje się do końca. Chciałabym wśród tych ludzi zasiać ziarno, a reszta to rola Ducha Świętego. Nie jestem naiwna i nie mam poczucia, że zbawiam świat - dodaje.

Lech Wałęsa opublikował prywatny fragment o ojcu Jarosława Kaczyńskiego. Ruszyła lawina skrajnych komentarzyLech Wałęsa opublikował prywatny fragment o ojcu Jarosława Kaczyńskiego. Ruszyła lawina skrajnych komentarzyCzytaj dalej

W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Przemysław Czarnek zapewnił, że uczniowie 8. klas szkół podstawowych mogliby rozpocząć przyjmowanie wiedzy o ludzkiej seksualności. Za wzór miałaby służyć publikacja papieża-Polaka o tytule „Miłość i odpowiedzialność”. Choć nie wspomina konkretnie o „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”, można traktować tę książkę jako przykład podobnych publikacji, czerpiących z nauk Jana Pawła II.

Co więcej, rzeczone nauki mogłyby stanowić bazę dla podręczników z zakresu języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, a także przedsiębiorczości.

Deklaracje polityka Zjednoczonej Prawicy są niezwykle kontrowersyjne przez wzgląd na oskarżenia, padające pod adresem nieżyjącego hierarchy. Jeszcze w 2013 roku dziennikarz i aktywista na rzecz praw człowieka Geoffrey Robertson wydał książkę o tytule "Czy papież jest winny?". Publikacja traktuje o udziale i aktywnościach Benedykta XVI i Jana Pawła II w kościelnych skandalach. 

Autor opisał, jak polski hierarcha w 2004 roku podjął decyzję o udzieleniu błogosławieństwa księdzu Degolladzie. "Ulubieniec papieża przez długi czas notorycznie dopuszczał się molestowania dzieci i sam był ojcem kilkorga (które też molestował)" - czytamy.

Robertson deklaruje, że w 2005 roku zaś następca Wojtyły zaprosił Degolladę do Watykanu, by wiódł tam "powściągliwe życie upływające na modlitwie i pokucie". 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źrodło: [Gość Niedzielny/Aleteia.pl]