Jan Paweł II. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Grudnia 2020

Mocne słowa Senyszyn o Czarnku i Janie Pawle II. "Kremówki już nie zacukrują kościelnej pedofilii"

Jan Paweł II stał się bohaterem wpisu Joanny Senyszyn. Posłanka zarzuciła papieżowi grafomaństwo. Stanowczo sprzeciwiła się pomysłom ministra edukacji, by dodać twórczość hierarchy do kanonu lektur. "Jak poczytają janapawłowe bzdety, to się zajaniepawlą zamiast odjaniepawlać".

  • Przemysław Czarnek domaga się dołączenia dzieł Jana Pawła II do spisu lektur
  • Polityk uważa, że uczniowie nie znają dorobku papieża
  • Joanna Senyszyn zarzuca biskupowi Rzymu grafomaństwo

"Czarnek chce grafomana JPII w kanonie lektur, bo młodzież nie wie, ile mu zawdzięcza, nie zna jego dorobku. Czarnek się łudzi, że jak poczytają janapawłowe bzdety, to się zajaniepawlą zamiast odjaniepawlać Polskę. Próżne nadzieje. Kremówki już nie zacukrują kościelnej pedofilii" - czytamy we wpisie Senyszyn o Janie Pawle II.

Jan Paweł II stał się bohaterem wpisu posłanki Lewicy

Od czasu emisji "Don Stanislao", "Zabawy w chowanego" oraz "Tylko nie mów nikomu" postać Jana Pawła II zaczyna budzić coraz więcej kontrowersji. Zarzuty pod adresem hierarchy kierowano znacznie wcześniej, jednak dopiero dziś przebijają się one w debacie publicznej.

Chodzi między innymi o zaniedbania w zakresie przestępstw na tle seksualnym oraz dążenie do sądzenia księży pedofilów w ramach prawa kanonicznego, a nie świeckiego. Przemysław Czarnek w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" wyznał, że zdaje sobie sprawę z niejasności wokół papieża. Uważa je jednak za próbę zniszczenia autorytetu, jakim wciąż pozostaje kapłan. 

W wywiadzie podtrzymał swoją propozycję dołączenia twórczości Jana Pawła II do kanonu lektur. - Oni (młodzież - przyp. red) go nie znają. Więc jak się mają jeszcze bardziej "odjaniepawlić", skoro w istocie już są w większości "odjaniepawleni" - komentował.

Dziennikarce oglądającej Dziennikarce oglądającej "Dzień dobry TVN" zabrakło słów. Skrajny poziom odklejenia od rzeczywistościCzytaj dalej

Minister edukacji zakłada, że ataki na papieża się nie skończą. - Nie powinniśmy być narodem ignorantów w zakresie dorobku naszego wielkiego rodaka - tłumaczył dla "Rzeczpospolitej". 

Polityk Zjednoczonej Prawicy chce, by młodzież zapoznała się z deklaracjami hierarchy w zakresie sprawiedliwości społecznej i wolnego rynku. Podobne obietnice były składane już wcześniej, lecz nie przebiły się przez wzgląd na trwający Strajk Kobiet.

Joanna Senyszyn od lat jest jedną z najzagorzalszych krytyczek Kościoła katolickiego. Jeszcze w 2019 roku posłanka wywołała nie lada skandal poprzez opublikowanie "wierszyku" o papieżu. - JPII zasłużył na lepszy wierszyk, ale ze mnie taka poetka, jak z niego święty. Karolek święty Robił przekręty, Chronił pedofili, Bo za to płacili - opowiadała. 

Dziś jej komentarz oburzył także przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. "Grafomana? To oficjalne stanowisko partii czy Pani autorska wysublimowana twórczość?" - ironizował Tomasz Lis.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: