Jan Paweł II Tadeusz Rydzyk. Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna KatarzyńskaŹródło: Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 1 Marca 2020

Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"

Jan Paweł II wymazywany przez "studia genderowe"? Podobne opinie z wyraźnym oburzeniem wygłosił Tadeusz Rydzyk. W jego wypowiedzi nie zabrakło także twierdzeń na temat "zboczeń" oraz "nienormalności".

Jan Paweł II stał się bohaterem stosunkowo długiej, bardzo emocjonalnej wypowiedzi Tadeusza Rydzyka. Zakonnik wygłosił ją podczas konferencji "Perspektywy dla polskiego rolnictwa", zorganizowanej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Swe twierdzenia redemptorysta otworzył ubolewaniem, że "w naszych czasach jest jakieś zaprzeczenie rozumu".

- Akurat jest 100 lat od urodzin Jana Pawła II. Zobaczcie państwo – wymazują Jana Pawła II. Wymazują! I w Polsce znajdują się już tacy. Na uczelniach, może mnie słyszy ktoś, od kogo zależą uczelnie, są, o zgrozo – studia genderowe. No co to jest? To wprowadzanie w nienormalność, wbrew naturze - grzmiał Rydzyk.

Kurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczyKurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczyCzytaj dalej

Jan Paweł II a "studia genderowe"

Nie były to jedyne ostre opinie zakonnika w tej kwestii. Wyraźnie oburzony redemptorysta zdecydował się na użycie jeszcze mocniejszych słów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?
2. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było

- To się zawsze nazywało zboczenia! Ale studia genderowe... Na to dają pieniądze Polacy, katolicy też! Ale nie ma dziedzictwa Jana Pawła II, największego z rodu Słowian, Polaków. Dlatego, że może w sutannie? - pytał Rydzyk, nie ukrywając zdenerwowania.

Opinie wygłoszone przez zakonnika oburzyły dużą część komentujących. Wielu z nich zwracało uwagę, że prawdziwym zboczeniem jest pedofilia, wyciszana przez licznych kapłanów, a nie to, o czym mówił Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich kark

Źródło: o2

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News