Jan Olszewski grób. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Sierpnia 2020

Tak teraz wygląda grób Jana Olszewskiego. Trudno powstrzymać emocje

Jan Olszewski odszedł 7 lutego 2019 roku, ale pamięć o nim pielęgnowana jest przez dziennikarzy i związanych z nim polityków. Były premier został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Ostatnio, z okazji rocznicy urodzin Olszewskiego, na jego grobie zawitali czołowi politycy obozu rządzącego. Zdarzenie nie umknęło uwadze fotoreporterów.

Jan Olszewski miał niezwykle bogatą biografię

Jan Olszewski był premierem w wyjątkowo gorącym, naznaczonym transformacją gospodarczą, okresie polskiej historii. Stanowiska szefa rządu nie piastował długo a uchwalone w 1992 roku wotum nieufności do teraz budzi kontrowersje w niektórych środowiskach.

Monika Jaruzelska na łamach Monika Jaruzelska na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła, kim był jej partner. "Po 30 latach dostaliśmy drugą szansę"Czytaj dalej

Kariera polityczna Olszewskiego w III RP była bardzo bogata. Był m.in. dwukrotnym zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu oraz doradcą Lecha Kaczyńskiego. Sam również startował w wyścigu po fotel prezydencki w 1995 roku. Warto pamiętać, że urodzony w 1930 roku Olszewski uczestniczył w Powstaniu Warszawskim a w czasach PRL angażował się w działalność opozycyjną.

Jan Olszewski został pochowany na Powązkach

W 2011 roku polityk doznał udaru mózgu. Przez kolejne 8 lat zmagał się z chorobą. Po śmierci hołd oddały mu nie tylko polskie organy władzy, ale i Komisja Europejska, opuszczając flagi Unii Europejskiej do połowy masztu. W dniach uroczystości pogrzebowych 15 i 16 lutego 2019 roku, Andrzej Duda zarządził żałobę narodową.

wtv.pl - portal informacyjny"Zmarła kobieta, popełniła samobójstwo". Dotkliwe słowa o prowadzącej "Pytanie na śniadanie"Czytaj dalej

4 czerwca 2019 roku w Warszawie odsłonięto kamień węgielny pod budowę pomnika polityka, a jego samego pośmiertnie odznaczono Krzyżem Wolności i Solidarności. Olszewski wyróżniany był jednak jeszcze przed śmiercią. W 2009 roku Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności dla przemian demokratycznych i wolnej Polski, za działalność państwową i publiczną".

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

W ten czwartek minęła dziewięćdziesiąta rocznica narodzin Olszewskiego. Z tej okazji na Powązkach pojawiło się wielu znanych polityków. W uroczystościach udział brali m.in. Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki i Jarosław Sellin.

Jan Olszewski miałby dziś 90 lat

Jan Olszewski miałby dziś 90 lat

Jan Olszewski miałby dziś 90 lat

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia
  4. Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranie
  5. Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują
  6. Ponad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieści

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!